Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van minden romának...

Ottoman50 kérdése:

Miért van minden romának 90%-os kedvezménye?

Figyelt kérdés
Látszólag fiatal, életerős férfiak és nők, mégis kivétel nélkül mind 90%-os kedvezménnyel utazik. Honnan, hogyan szereznek 18-20 évesen kedvezményre jogosító igazolványt?

2014. ápr. 14. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
A (fél)árvaság nem egészségfüggő... (hogy csak egy lehetőséget említsek) Egyébként Te is jól tudod, hogy nincs mindegyiknek.
2014. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én még egynél se láttam.
2014. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%

Én egy olyan erdélyi román vagyok, aki kevésbé beszéli a román nyelvet; a magyart annál inkább, mert magyar az anyanyelvem, csak az állampolgátrságom román. NEM MINMDEN ROMÁNIAI ROMÁN.

Ha véletlenül találkoznánk utazás közben nálatok vagy netalán Erdélyben, akkor láthadnád, hogy teljes jeggyel utazok.

Van úgynevezett magyar igazolványom, de személyes költségcsökkentésre nem használtam soha, ott pihen a szekrényben. De azt elismerem, hogy sokan használják ezt a lehetőséget - amit nem mi kértünk magunknak.

Nyilván minden jó szándékot szmtelenül ki lehet aknázni. Ez viszont nem azt jelenti, hogy akinek lehetősége van rá, és él vele, az mind szemét román(iai).

2014. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
akik azt mondják hogy nincs mindegyiknek, az hány egész jegyet vevő rejtett erőforrást látott eddig? egyébként az összes nagycsaládos, arra meg jár, mert nekik minden jár, de téma lezárva mert kiraknak.innen minket
2014. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én félárva vagyok mégsem adnak kedvezményt...

Am a dzsipók a sok puja miatt kapnak hogy a varjú szívja ki a szemüket.

2014. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nem tudtad? Nem is lehetsz igazi cigány, ha nincs 90-esed. Ha lejárt van (vagy esetleg másét hordod), akkor még rajabb vagy. :)


Legalábbis itt a Dél-Alföldön ezt figyeltük meg többen is. :)

2014. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Egy csomó cigó utazik azzal a vonattal amivel én és múltkor én írtam meg a bérletüket és nem 90%-os volt, hanem rendes diákbérlet.
2014. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én félárva vagyok mégsem adnak kedvezményt... "


- Én meg ismerek olyat, aki kap.

2014. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"akik azt mondják hogy nincs mindegyiknek, az hány egész jegyet vevő rejtett erőforrást látott eddig?"


- Te azt nézed, ki mennyiért vesz jegyet? Egyébként rendszeresen látom lyukasztani őket a BKV-n.


"egyébként az összes nagycsaládos, arra meg jár, mert nekik minden jár, de téma lezárva mert kiraknak.innen minket"


- Nem egy roma családot ismerek, ahol két gyerek van.

2014. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

4/10 válaszoló

Bocsánat! Rosszul olvastam a kérdést: a romát románnak olvastam. Elnézést!!! Köszi a megértést!!!

2014. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!