Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért olyan csiga lassú a...

Miért olyan csiga lassú a közlekedés vonattal Budapest és Esztergom között? Másfél óra alatt ér oda a vonat, pedig a távolság 54 km.

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A pálya nem alkalmas nagyobb sebességre. Átépíteni is nehéz lenne, mert a domborzati viszonyok ezt alaposan megnehezítik.

2. Egyvágányú, így mindig várni kell az ellenvonatra, abból meg van bőven.

3. Nem villamosított, pedig akkor könnyen gyorsulna, így rövidülhetne a menetidő. Átépíteni nehéz lenne, mert az alagút alacsony, így nem férne el a felsővezeték a vonatok felett, a szabványos távolságban!

2009. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az első tökéletes válasz.de ezek mellett az a vonal kiemelten szép környezetben húzódó vonal.(a máv meg is különbözteti és vasúti térképeken fel is tünteti ezeket a vonalakat.)így az utasok kisebb sebesség mellett,tudnak gyönyörködni a tájban.
2010. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Minden hétköznap ezen a vonalon utazom, annak teljes hosszában. Részvét nekem :)
2011. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy tervezik a villamosítást, de nem tudom, ezt az alagútban hogy oldják meg, na meg ha jól tudom, új kitérő is épülne. Igaz, erre még pár évet várni kell, de 10 éven belül valószínűleg meg lesz.
2011. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, az idén nekiállnak...
2012. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!