Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha lekésem a vonatot, kicserél...

Ha lekésem a vonatot, kicserélhetem a jegyet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy le fogom késni a vonatot, amire már megvettem a jegyet. Lehet, hogy időben odaérek, de megeshet, hogy lekésem. Kicserélik nekem a jegyet egy 10 perccel későbbi vonatra? (Nyíregyházáról szeretnék menni a Nyugatiba, és van vonat 15:24-kor(erre van jegyem)és 15:44-kor is)

2014. máj. 2. 16:39
 1/9 anonim válasza:

Ha személy, vagy gyors, akkor nem kell kicseréltetni, jó a kövre, mert ugyan arra a vonalra szól. (amúgy asszem csak visszaváltják, de nem kapod vissza a teljesmárat)

Ha IC akkor más a helyzet, mert oda ugye helyjegy meg ilyen biszbaszok...azt nem tom hogy van.

2014. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az a busz, ami Beregsurányból Nyíregyre megy 15:10-re ér oda. Nekem 15:24-kor indul a vonatom. Elérek? Mert tudom, hogy közvetlenül ott van az autóbusz állomás a vonatállomás mellett, de míg odamegyek, bőrönddel cihelőzök és megtalálom a vonatom, nem késem le? Meg az is szóba jöhet, hogy késik a busz...
2014. máj. 2. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Na most a 15:24-es az IC, a 15:44 pedig sebes, úgyhogy a jegyed minden további nélkül érvényes lesz arra is, a helyjegy árát viszont elbukod, mert induláa után már nem tudod visszaváltani, a sebes viszont simán pótjegyes, nem kell rá helyjegy.
2014. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14 perc bőven elég ott az átszállásra, hidd el. Ha a 15:24-es Bereg IC-t lekésed, akkor a menetjegyed jó a 15:44-es vonatra, azonban a hely- és pótjegyed árát bukod, valamint kell venned egy gyorsvonati pótjegyet is a Nyugatiig.
2014. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na most elbizonytalanodtam. Az IC pót- és helyjegy felhasználható lenne gyorsvonati pótjegyjént is?
2014. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14 perc alatt bőven odaérsz.
2014. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Szerintem el kellene hogy fogadják, hiszen annyi a különbség, hogy a helyjegy árával drágább, a pótjegy ára ki van fizetve.
2014. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elérted?
2014. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de elértem, mert apukám ki vitt autóval, amúgy meg pont akkor érkezett meg a busz is, szóval egy mindegy lett volna, köszönöm a tanácsokat :)
2014. máj. 5. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!