Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tudtok a következő helyekr...

Mit tudtok a következő helyekről: Berek, Ágegyháza, Cseri?

Figyelt kérdés
Kerestem utána interneten, de semmi nincs róluk. az érdekelne, hogy hanyas vasúti fővonalon vannak/voltak, hol vannak ezek a települések, léteznek-e. köszi.

2014. máj. 9. 20:54
 1/3 anonim válasza:
nagyon szivesen
2014. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Na hát én "Berek" nevezetű településről még nem hallottam, ami Magyarországon lenne, ELLENBEN van egy ilyen nevű település Horvátországban. (horvát vasúttal kapcs.ban nem vagyok képben, úgyhogy arra nem tudok válaszolni, hogy milyen vasútvonal megy ott.)

"Ágegyháza" alatt nem Ágasegyházára gondoltál véletlen? Ugyanis Ágegyháza nem létezik, ellenben az utóbbi igen. Ágasegyháza Kecskeméttől Nyugatra, Izsáktól Keletre található, Bács-Kiskun megyében, tehát egy alföldi község. Na és akkor a vasúti közlekedése (előre is elnézést, ha sokat fogok írni, de a vasút nagyon az én témám...) Na tehát: Ágasegyháza régebben a Fülöpszállás-Kecskemét vasútvonal volt megközelíthető, ami a MÁV 152-es számú, egyvágányú, nem villamosított vasúti mellékvonala. A vonalon 2007 óta szünetel a vasúti személyszállítás, tehát vonat nem közlekedik oda utasokkal. A vonalon egyébként Bzmot motorvonatok közlekedtek. Ezt a vonalat 1937-ben újították fel utoljára, (így már talán nincs a fejedben ott az a kérdés, hogy miért zárták be), szóval a vonalon "c" rendszerű sínek fekszenek másodfekvésű talpfákon. Egyébként a vonalon a teherforgalom napjainkban is zajlik, szóval csak a személyszállítás szünetel. Amúgy olyannyira elavult a pálya, hogy a tehervonatok max.sebességét 20km/h-ra korlátozták. És akkor még egy kis érdekesség erről a vonalról... Nem vagyok a dátumban teljesen biztos, de ha emlékeim nem csalnak, akkor 1973-ban egy szörnyű baleset történt a vonalon. Az egyik biztosítás nélküli vasúti átjáróban az egyik motorvonat elütötte a menetrend szerint közlekedő helyközi autóbuszt, amiben 37 utas vesztette életét, és több 10-en sérültek meg súlyosan.

Na és akkor Cseri. Cseri települése nem Magyarországon található, hanem ez egy szlovákiai község, ha jól tudom Besztercebánya kerületben. Mivel ez sem M.o-n található, ezért szintén nem ismerem annyira a vasúti közlekedését, de szerintem nem jár arra fele vonat.

Remélem segítettem, ha bármi más kérdésed van, ilyen témával kapcsolatban, akkor tedd fel nyugodtan, max. nem tudok rá válaszolni, de én sem tudhatok mindent, de a vasúti témában elég otthonosan mozgok, szóval ha a vasúti közlekedéssel kapcsolatos kérdésed lenne (vagy bárki másnak), akkor az írjon nyugodtan! :)

2014. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én azt sem tudtam hogy vannak
2014. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!