Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy mozdonyvezető megengedi...

Ha egy mozdonyvezető megengedi, hogy be menjek hozzá és megmutatja hogyan kell vezetni, milyen onnan stb. az illegálisnak számít?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

nem. csak szabályellenes.

a buszsofőr se adja oda a kormányt.

2014. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem én fogom vezetni, csak nézni fogom hogyan csinálja
2014. máj. 13. 16:15
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Engedéllyel nyugodtan tartózkodhatsz mozdonyon. Kérdezd meg, róla a mozdonyvezetőt, Ő útba tud igazítani. Amúgy ha állomáson az álló mozdonyba felenged azért nem szokott senki szólni semmit.
2014. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Mozdonyon utazási engedélyt kell beszerezned, ami nem egy gyors művelet, de megoldható. Ez a legális út.


Az illegális út pedig az, ha ilyen engedély nélkül kéredzkedsz fel a mozdonyra. Manapság azonban már nem olyan rugalmasak a mozdonyvezetők e tekintetben, mint akár csak néhány évvel ezelőtt.

2014. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Régen más volt valóban. Volt, hogy Bz-ben én is beengedtem utast akiről tudtam, hogy nagyon érdekli a vasút, de ez olyankor volt mikor senki más nem volt ott és csak miután kiértünk városból, illetve mielőtt beértünk a célállomásra mondtam neki, hogy kicsivel előtte menjen ki, hogy ne lássák.

Illetve régen mikor még volt fűtőház ott is járt sok ember, igazából szinte mindenki hozott ismerőst néha körülnézni, nem szólt érte senki, nem olyan volt a társaság, állomáson várakozó vonatnál is, sokszor inkább attól kell tartani, hogy ha valakit fel is engedünk a mozdonyra, nem kollégák fognak ferde szemmel nézni, hanem az utasok akik az állomáson várnak... sajnos ez nem ritka eset volt.

2014. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
tehát felmehetek, ha megengedi a vezető csak vigyázzak ne lássanak meg
2014. máj. 13. 20:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem az, hogy ne lássanak meg, hanem mint írtam legtöbbször az utasok, civilek néznek ferde szemmel, hogy mit keres ott egy " nem oda való " emberke.
2014. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Az utasok civilek honnan tudják, hogy egy szolgálatba/gépért igyekvő mozdonyvezető van még a vezetőálláson, vagy egy felvigyázó vagy épp vonatkísérő vagy akárki? :D


Egy két wamzer kollégától jobban kell tartani, mert ha nincs meg a fent említett engedély, akkor ott gondok is lehetnek.

2014. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
onnan hogy egy 16 éves wamzer nem e gépért megy...
2014. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog: Felkéredzkedni legtöbbször a fiatalabb korosztály szokott, nos ez már picit feltűnőbb. :)
2014. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!