Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bzmot vonatokon hogy kell...

Bzmot vonatokon hogy kell kinyitni az ajtót?

Figyelt kérdés

Budapestről utaztam Gyulára vonattal. Békéscsabáig IC ment. Ott csak egy gombot kellett megnyomni és kinyílt az ajtó. Aztán át kellett szállni egy vacak Bzmot-ra ami Gyulára ment. Amikor megérkezett a vonat akkor ott szerencsétlenkedtem az ajtóval. Húzgáltam, ráncigáltam azt a kilincset de nem tudtam kinyitni, aztán jött egy vékonyka csaj aki 2 másodperc alatt kinyitotta. Elég ciki volt.

Eddig csak IC meg FLIRT vonatokkal utaztam szóval még soha nem nyitottam ki ilyen régi vonatok ajtaját. Hogy kell?


17/F



2014. máj. 17. 16:52
 1/7 anonim válasza:
95%
Megvárod,hogy a vezető kinyissa.Ilyenkor egy nagyot 'szisszen' és egy kis erővel elhúzod.
2014. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miután a vezető oldja reteszelést (szisszen egyet az ajtó), a kilincset el kell húzni oldalirányban, határozott mozdulattal.
2014. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell érezni elején a rántásra, én se kedvelem az ajtóit, de tényleg technika krdése, ha az ember rosszul csinálja akkor erőlködni kell vele, ellenben ha jó irányba van rántva akkor relative könnyen kiugrik és elhúzni már semmiség.
2014. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Visszafele már Btzx jött amin zöld gombos nyitás volt, de holnap egyszer át kell mennem Gyulára még mielőtt visszaindulok Pestre . Ha megint Bzmot megy akkor megpróbálom majd kinyitni.


És tényleg csak annyi hogy egy határozott mozdulattal megrántom a kilincset oldalra?

2014. máj. 17. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi.
2014. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
17 évesen ennyit nem tudsz megtenni? Talán ha megvárnád, amíg a vezér kiengedi belőle a levegőt (értsd rá), akkor könnyebben kinyitnád...
2014. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Van az ajtókon kallantyú, ha szisszen a BZ akkor kell nyitni, mert különben nem lehet. Kicsit erősebben kell meghúzni
2022. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!