Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Életemben először (+18)...

Életemben először (+18) elkaptak, igazoltattak Budapest határán túl bérlettel, de elfelejtettem lyukasztani is. Nincs 16000Ft-om. Szarjam le, ne tegyek semmit,1 év után elévül? Vagy jelentsem be személyim elvesztését az igazoltatás előtti időszakra?

Figyelt kérdés
A új sima KÉK színű 40-es buszon utaztam. Később utána néztem pont Budapest határánál szálltak fel. Hisztis, becsületes embert fogó, kemény, de intelligenciával alig rendelkező hölgyet kérdeztem, hogy itt a járaton mi mutatja nekem, hogy bérletem egyik megállóhely után már nem érvényes érvényes. A menetrend táblán található kis apró sárga téglalapba tömörített információra utalt. Én pár évvel ezelőtt utaztam ilyesmi vonalon, de azon a járat száma át volt húzva pirossal, evvel is jelezve az utasoknak a változást! Most a járatokon semmi!

#BKV #ellenőr #busz #elévülés #pótdíj #igazoltatás #Budapesti Közlekedési Központ #Budapest határán túl #érvényes Budapest diàk bérlet #16000Ft
2014. jún. 9. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A büntetés nem évül el, hanem kamatozik,igy ha nem fizeted be, rövidesen az eredeti összeg 10-szerese lesz, amit behajtanak rajtad.


A személyi elvesztését meg nem lehet visszamenölegesre bejelenteni, föként, hogy az igazoltatásnál még ott volt nálad.

2014. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Senkit nem érdekel, hogy nem tudtad kibogarászni a menetrendből meddig mehetsz bérlettel. Szabály nem ismerete nem ment fel a hatálya alól.

A 16 000 ft ha nem fizetsz csak több lesz sajnos, kamatok is rakódnak rá. Aztán egy idő múlva a BKK kiadja behajtócégnek, akik mindig szépen küldenek egy értesítőt elévülési időn belül, és amint lesz valami hivatalos jövedelmed, abból tiltani fogják az akkor már akár százezres nagyságrendű tartozás részleteit. Azt hiszem a fizud max 30%-át inkasszózhatják, amíg tartozol.

2014. jún. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Valahonnan kérjél kölcsön - nem fog elévülni. Vannak nagyon kevesen, akik valami fura adminisztrációs hiba miatt megússzák, de a nagy többséget bizony megbüntetik - és be fogják hajtani.


Ha most nincs 16e Ft-od, akkor egy év múlva lesz százezer fölöslegbe?

2014. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Hát ezt most már valahogy nyögd ki nekik, de azt áruld el, hogy mi a fenének adtad oda neki a személyid?


Nem igazoltathatott volna. Nem hatósági személy. Ha meg elakarsz menni, leszállni, akkor nem tarthat vissza, szintén amiatt, mert NEM HATÓSÁGI SZEMÉLY.


Engem rengetegszer kapott már el BKV ellenőr. Buszon, villamoson, metron, trolin, ami csak van. De egyetlen alkalommal nem tudott megbüntetni, mivel NEM IGAZOLTATHAT. Ilyen egyszerű. Emellett vissza se tarthat, mert NEM HATÓSÁGI SZEMÉLY.


A szabályok ismerete tényleg nem ment fel. Egyedül amúgy a közterület felügyelő és a rendőr igazoltathat. Ha ilyen nincs az ellenőrrel, vagy ellenőrökkel, akkor nyugodtan otthagyhatod őket a fenébe.

2014. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Esetleg megpróbálkozhatsz egy levéllel, ami arról szól, hogy nem vagy notórius bliccelő, és arra kéri a társaságot, hogy mentsenek fel a büntetés alól, vagy csökkentsék az összeget. Ha meg nem, akkor befizeted azt' kész.


Gyorshajtás esetén legalábbis beválik néha...

2014. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
4-es, majd ha közteresekkel vagy rendőrökkel szállnak fel, akkor megbüntetnek, még talán egy gumibotot is kapsz a seggedbe a hőbörgés miatt
2014. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

A válaszolókat már megbüntették? Ésa sajat példám tudom írni, ami 10 + éves. Diák voltam de 18 + már , 4 éven át blicceltem rengeteget.

Volt hpgy elhúztam volt hogy kentelen voltam odaadni metroban mert elalltak az utan. Kb a 4 év alatt 10x adtam oda. Nos, évekig kaptam leveleket, cwomószorolyqt írtak hogy 8 napon belül fizessek meg hogy bíróságra adják ha nem szartam bele, irt valami megbízottjuk is aki átvette az ügyet pár évvel késöbb. Ennyi volt sose fizettem egyre ritkultak a levelek el is költöztem de anyam szolt volna ha jon level es semm de semmi nem lett. Tesom ugyanezt csinalta tőle se hajtottak be pedig vol a nevünkön lakas, szántó stb.az elévülés 5 év amígy az utólsó ajanlott levelük óta. Nos ez már rég eltelt nekü k elévült. Sztem nem adjak ezek sose bíroságra annyi ügyük vannak abban bíznak hogy beparaznak az emberk es fizetnek mert van aki fizet ne parazz ne foglalkozz veluk

2014. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Igen kedves utolsó ez még így ment a BKV idejében, de 3 éve a BKK kezeli ezeket az ügyeket, és kicsit "odab.aszósabban" pont az ilyen trógerek miatt mint te is :)


Nem rég írt ki egy kérdést egy másik kretén aki ugyanilyen nagynak tartotta magát a bliccelésével egészen addig, amíg egyik reggel arra nem ébredt, hogy a frissen utalt diákhitelét le is nyúlta "valaki". Az a valaki a végrehajtó volt, a BKK-tól.


És nagyon helyesen is tette.


Lehet szórakozni, de a végén nem a "kedvesutas" fog már nevetni.

2014. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Linkeld be a kerdest a diakhitelest. Akkor neku k meg mazlink volt. És igazából abból vettem a kocsim amit így megsporoltam így már nem bkvzom . De sztm ha mar beszigoritottak akkor azt lehet csinalni hogy nincs nalad a szemelyi es kamu adatot megadni vagy talasz egy masik diakot es azt adod oda. Ám azt kifelejtettem sokszor mondtam azt is hogy nincs nalam es kamu adatokat adtam meg
2014. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Gratulálok, gyakorlatilag lopott pénzből vettél egy kocsit. A többi utastól és adófizetőtől loptad. És erre vered a melled.
2014. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!