Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a MÁV-on 8 ezer...

Megbüntettek a MÁV-on 8 ezer forintra, mert nem volt ráírva a diákigazolványom száma a bérletemre, így azt mondta érvénytelen. Mi lesz ha nem fizetek? Tapasztalatokat írjatok légyszi, többi lenn.

Figyelt kérdés
Egy barátnőmet 2 éve megbüntette a máv ugyanígy, ő fogta és kidobta a csekket, azóta sem kapott semmilyen papírt összegnövekedésről, le sem szarják. Egy másik ismerősöm szintén ezt mondta, és hogy ne fizessem be, mert annyi büntetés jön be egy nap nekik hogy nem foglalkoznak felével. Véleményeket szeretnék kérni hogy van-e ennek valóságalapja, és tapasztalatokat, hogy ez lehetséges-e?

2014. júl. 2. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két év még nem sok, majd a barátnőd 3-5 év elteltével, za elévülés előtt fog kapni felszólítást, de akkor már egy kicsit nagyobb összegről, majd átadják végrehajtásra valakinek.

Szerintem inkább most 8000, mint pár év múlva 150 000.

2014. júl. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
En szeged-Bp vonalon utaztam rengeteget de ilyen nem,volt velem hogy nem buntetek meg azert mert nem volt rairva diáki szama ! egyszer viszont megesett velem hogy nem irtam ra de a kaler ide adta a tollat es mondta hogy irjam ra
2014. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez cseppet sem igaz, hogy nem foglalkoznának bele. Semmi sem megy a levesbe, főleg nem egy behajtható magyar cím...

A máv 1x küld levelet, uzána egy éven belül kiadják adósságbehajtónak a követelést. Mivel a behajtó előre fizetett ezekért, érdeke minél többet visszaszedni.

Így az igaz lehet, hogy a máv nem igazán zaklatja az embereket ezzel, mert adósságbehajtó végzi helyette.

En javaslom, hogy fizesd be amíg csak 8000 mert egy két hónap és már 30-40 ezer a tartozásod....

2014. júl. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem értem, hogy nem evidens mindenkinek, hogy a bérletre rá kell vezetni a számot...
2014. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így most már biztos hogy befizetem:) Remélem a barátaimat nem fogják kilakoltatni pár év múlva...:D
2014. júl. 2. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!