Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan van ez a 90%-os kedvezm...

Hogyan van ez a 90%-os kedvezmény?

Figyelt kérdés
Betegség miatt van ilyen kártyám évek óta, de nem gyakran szoktam tömegközlekedéssel járni. Azt tudom, hogy távolsági járatnál, ha kísérővel megyek, akkor kell csak 10%-ot fizetnem. De ha Pestre költözöm az egyetem miatt, akkor BKV bérletet se kell teljes áron fizetnem? Vagy az is úgy megy, hogy csak kísérővel jár a kedvezmény? Hallottam olyat is, hogy helyi járaton ingyen utazhatok vele. Most hogy is van ez? És ez vonatra is érvényes?

2014. júl. 7. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a MÁK kártyáról van szó, akkor:

*egyedül is 90%-os jegyet kell venned (vonat, helyközi, távolsági busz), ha kísérővel vagy, neki is 90%-ost vehetsz.

*helyi járaton nem kell jegy: villamos, bkv busz, metró


Ha rosszul tudok valamit javítsatok ki.

2014. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azóta keresgéltem, és olyat találtam, hogy Budapesten belül ingyen utazhatok, Budapesten kívül pedig 10%-ot kell fizetnem, vonaton szintén kedvezményem van a jegyen, de a pótjegyet teljes áron kell fizetnem. Sajnos ahol lakom, onnan csak olyan vonat megy Pestre, ahova pótjegy szükséges. Mondjuk így is kapok elég kedvezményt másokhoz képest.


De most akkor nem kell vennem jegyet/bérletet, hanem csak a metrónál megmutatom a kártyát az ellenőröknek és annyi?

2014. júl. 7. 23:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan. Nekem is volt ilyen kártyám, pont így működött. Szerencsére az idén nem hosszabbították meg a tartósan beteg igazolásomat és így már nincs ilyen kártyám. (Azért írom, hogy szerencsére, mert meggyógyultam és az egészség többet ér, mint az ingyen utazás.)
2014. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem enyhe autista tüneteim vannak, Asperger-szindrómát állapítottak meg nálam, én abból nem fogok kigyógyulni sajnos.
2014. júl. 8. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:
így van, kártya plusz személyit felmutatod, és kész. gondolom héven van maximum olyan, hogy bp-n kívül meg kellene venni a jegyet, bár ezt nem tudom, de bp-n belül, meg az ország összes városában a helyijáratokon ingyen utazol.
2014. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!