Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Déli pályaudvarról vagy...

Déli pályaudvarról vagy Kelenföldről hogyan jutok el a legegyszerűbben és legolcsóbban az Ajtósi Dürer sorra tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Nem igazán jártam még Pesten, és nincs ismerősöm aki segíthetne, a tömegközlekedésről pedig tudom hogy nagyon drága sajnos, az én pénztárcámnak legalábbis...Megköszönném a megértő és segítőkész válaszokat.

2014. júl. 7. 23:30
 1/6 anonim válasza:

www.utvonalterv.hu

Nagyon hasznos, bepötyögöd a címet és kiad több útvonalat is. Érdemes azért a BKK oldalán utánanézni, hogy az adott járatok járnak-e mert most sok a felújítás, karbantartási munkálat.

2014. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ajtósi melyik végébe szeretnél eljutni?

Ha a Dózsa György út felöli rész: Déli fel az m2-re-Keleti-onnan: 30,20 busz (nem E járat!)

Ha a hungária krt. felőli végébe: akkor Déli, m2- Puskás Ferenc Stadion- 1-es villamospótló busz/103-as busz- Ajtósi dürer sor

De pl. a 74-es troli végigmegy az egészen.

akkor: Déli, m2- Astoria- 74-es troli (Dohány utcából indul)

2014. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most, amíg az 1-es villamost újítják fel, a 103-as busz Kelenföld vasútállomástól meghosszabbítva, egészen az Árpád hídig jár (a Hungária körúton), tehát érinti az Ajtósi Dürer sor megállót.

Ez egy vonaljegyből megvan (350 Ft), de csak akkor jó, ha mostanában mész, mivel nem tart örökké a villamosfelújítás.


Alternatíva még az, hogy M4-es metróval végállomásig (Keleti pu.) és onnan 20-as vagy 30-as busszal.

Ehhez sem kell két vonaljegy, csak egy átszállójegy (500 Ft körül van). A vonaljegy két végét kell érvényesíteni a két járaton.


Ezen a térképen megnézheted, hogy pontosan miről van szó:

[link]


Az általad keresett megálló az M1-es metró vonalától nem messze található. Látszik, hogy a 103-as a körút felőli végénél rak le, a 30-as buszcsalád pedig a Dózsa György út felőli végénél.

2014. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha számít minden forint, akkor utazz a Keletiig. Pontosan ugyanannyiba kerül, mint a Déliig utazni, csak Kelenföldön át kell szàllni egy másik vonatra, ami nem jár gyakran. És a Keletitől akàr gyalog is vállalható táv az Ajtósi.
2014. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó, melyik vonat jár a keletibe kelenföldről, amire nem kell pótjegyet venni? Abból a pénzből kijön az átszállójegy is. a 103-as busszal tényleg csak egy jegyet használsz el, de nagyon hosszú az út (hosszú menetidő+dugó) , időben úgy készülj.
2014. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül úgy oldottam meg hogy vonat helyett a délibe, busszal mentem a Népligetbe (Ugyanannyi volt a jegy mint a vonat lett volna), onnan pedig negyed óra alatt odaértem a 103-as busszal a Dürer sorra :)) Visszafele ugyanígy. Igaz elsétálgattam egy darabig mire megtaláltam az utcákat meg megállókat de sikerült és pénzben is viszonylag olcsón megúsztam.

Köszönöm a segítségeket!

2014. júl. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!