Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A távolsági buszsofőr nem...

A távolsági buszsofőr nem köteles várni az indulásig?

Figyelt kérdés
Egy faluban élek és többször volt már olyan, hogy az X városból induló buszom (ami megáll itt is) nem várta meg a kiírt indulási időt, hanem ment tovább Y településre. A leghosszabb idő min. 6 perc volt eddig, tehát a 11.59-es buszom 11.53-kor ment el a szemem előtt.

2014. júl. 11. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De, köteles megvárni természetesen. Nem tudom, hogy nemtörődömségből vagy más okból indul túl korán, de biztos van a Volánnak megfelelő fóruma, ahol panaszt tehetsz. A mávnak szoktam panaszlevelet írni, és lassan dolgozzák fel, de általában kijavul, amit bejelentek. Persze nem mindennek tudom ellenőrizni az eredményét (pl. ha egy adott kalauz valamilyen szabályt rosszul tudott, akkor nem valószínű, hogy újra találkozzam vele.)
2014. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor telefonon hívd fgel a Volán központját. Mondd, hogy emiatt milyen károd keletkezett, és kérdd, hogy térítsék meg.

Nekem anno kifizették a taxit.

2014. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Meg kell (kellene) várnia az indulási időpontot. Persze ehhez nem ártana pontos óra a buszokon. A jegyen is meg lehet nézni melyiket hol adta ki szóval ha érdekelé a VOLÁN-t akkor lehetne tenni ellene de senkit sem érdekel. Sajnos mindenki természetesnek veszi hogy a busz a kiírt időpont +-15 perccel indul.
2014. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A menetrend többek között azt is szolgálja, hogy az utas tudja, mikor számíthat utazási lehetőségre. Tehát te kell tartani.
2014. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na igen, az óra pontossága, de egyrészt a közeli templom órája is annyi időt jelzett, másrészt a telefonom a buszhoz van állítva.

Persze előbb kell kimenni, ezzel tisztában vagyok, de ha innen indul a busz, akkor meg is várja mindig a pontos időt a sofőr, csak hát felhúzott ez a dolog, hogy én nagy boldogan megyek a megállóhoz és aztán látom, hogy suhan elfelé a busz.

Ezt a bejelentést mivel lehet igazolni? Egyébként köszi a válaszokat.

2014. júl. 11. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg kell várnia. Nyílván pár perccel korábban elmegy az nem számít(pl. 11:57-kor, mert a te órád késik egy percet az övé meg siet egyet aztán meg is van, de 6 perc azért húzósabb.

Nekem a telefonom a google szerveréről kapja az időt(android), mondhatni másodperc pontos, én ez alapján megyek minden hova, és nem megyek korán ki. De célszerű az adott volán számát berni a telefonodba, aztán frissébe felhívni őket.

taxit is fizethetnek(vagyis az éppen gyors sofőr fizetéséből vonják, a volánnak ehhez úgymond semmi köze)

2014. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelmű, de én úgy értettem, hogy a településemet érinti az adott busz, nem onnan indul. Bár szerintem attól még ugyanúgy várnia kéne.
2014. júl. 11. 22:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

így van, várnia kéne, nem tudom egyébként melyik társaság...ott, ahol már beüzemelték a gps-es rendszert, ott valamennyire használják is. nálunk volt már ilyen, hogy betelefonáltak, csak akkor az utasnak késett az órája, mert a rendszer azt mutatta, időben indult el abból a megállóból a busz. más kérdés, hogy sok sofőr nem jelentkezik be, pedig elvileg már kellene.

de szóval ahol nincs is semmi ilyen rendszer, ott lehet simán csúsztatni, hogy a pénztárgép szerint már mehetett...ott is kaptam már 2 perccel korábbi időpontú jegyet, mint amit a telefonom írt.

2014. júl. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!