Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért jár sok belföldi IC...

Miért jár sok belföldi IC külföldi IC kocsikkal?

Figyelt kérdés
Mostanába egyre több csak belföldi IC főként Szlovák, Cseh és Román IC-kocsikal járnak. Belföldön mért nem MÁV-os kocsikat húznak?

2014. aug. 8. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV-Start kocsiparkjának külföldi tárvasúton való futását illetve a társvasút kocsijainak magyarországi futásteljesítményét igyekeznek így egyenlővé tenni.
2014. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
+ a MÁVnak nincs elég IC kocsija. Én is jártam már úgy, hogy első osztályra vettem jegyet és a vonatnak nem volt első osztályú kocsija, mert épp nem volt elég kocsi.
2014. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kevés kocsi itt nem releváns, az első válaszoló írta jól. A vasutak nem szeretnek egymásnak fizetni, így inkávv futtatják a saját kocsijukat idegen országban ellentételezésként.


A kocsihiány pedig összeurópai probléma, a trendek változásával, egyre kevesebb személykocsi készül inkább a motorvonatokra gyúrnak a gyártók, csak a vasutak nem tolonganak érte.

2014. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézzünk egy példát. A Budapest-Prága viszonylatban közlekedő vonatokat nagyjából egyenlő arányban állítják ki cseh, szlovák és magyar kocsikból. Azonban a MÁV-Startnak a nyúlfarknyi Budapest-Szob távon hoznak e saját kocsik bevételt, míg a szlovákok és a csehek egész csinos kis távon használják e kvázi kölcsönkapott kocsikat. Ezért cserébe fizethetnek is, de valószínűleg adózási szempontból ez nem olyan kifizetődő,mint kint hagyni egy-egy kör-IC erejéig a kocsikat Magyarországon. Egyébként hasonló konstrukcióban dolgoznak/tak Érsekújvár környékén MÁV-Trakciós Szilik, kiegyenlítendő a szlovák gépek Budapest-Szob futását.
2014. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm mindenki válaszát! Csak kíváncsi voltam hogy egy Miskolc-Budapesti ic-n mért ülök legtöbbször román kocsikba, de rendszeresen van szlovák kocsi is.
2014. aug. 10. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. Valóban nem akaródznak vonatkocsit gyártani. Ezért is fontos hogy megkezdődjék az IC+ gyártását. Már a német vasút is érdeklődött az IC+ iránt
2015. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!