Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el vonattal...

Hogyan jutok el vonattal Délegyházáról Kőbánya-Kispestre, és ott a metróállomásra?

Figyelt kérdés
Holnap megyek Délegyházáról a 14:40-es vonattal. Végállomásig megyek. Ott leszállok és állítólag látni fogok egy lépcsőt. Ott felmegyek, megkeresem a metró jelzést és elindulok arra. Ebben csak az a baj, hogy nem vagyok biztos magamban. Hiába rágják a számba, pocsék vagyok a tájékozódásban. Azt sem tudom, hogy néz ki, ahol leszállok a vonatról. Abban sem vagyok biztos, hogy melyik irányba kell menni ahhoz a bizonyos lépcsőhöz. És abban sem, hogy hogy találom meg a metrót. Valaki le tudja írni nagyon-nagyon részletesen, hogy pontosan hogy jutok oda?

2014. aug. 15. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha igaz, amit írsz magadról, akkor tökéletesen felesleges bármit írni. A végállomásig mégy, írod. Akkor azt nem tudod eltéveszteni. Ha azt látod, hogy már senki nincs a vonaton, akkor szállj le te is.

Ha ez megtörtént, hacsak nem vagy világtalan, akkor teljesen reménytelen, hogy ne találd meg a metrót. Kizárt.

A vasúti peronról fel kell menned lépcsőn egy felüljáróra.

Ez egy zárt építmény, egy hatalmas áruház nyúlványa. Balra, az épület irányába menj. Ahol morcos tekintetű, buta arcú, karszalagos embereket látsz, ott menj le.

Ha égett szagot érzel, akkor baj van, mert már megint kigyulladt. Ez kedves szórakozása a hármas metrónak, s gyakran előfordul vele.

2014. aug. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy igaz, ahogyan az első írja. Egyet, viszont tanácsolok: más ember is van ott, aki útba tud igazítani. Ha pocsék vagy a tájékozódásban, akkor kövess egy embert, aki a metróhoz megy.
2014. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy tuti biztos, hogy a Kőbánya-Kispesten van a végállomása a vonatodnak, és nem megy tovább a Nyugatiba? Kellemetlen meglepetés lenne, ott lyukadnál ki, és emiatt vesztenéd el a fonalat! Ott is megáll a 3-as metró egyébként. Persze ha a Keletibe megy, akkor ott a 2-es és 4-es metró van.


Akkor kell felébredned, amikor már Bp-en vagy ott lesni kell a vonatmegálló nevét jelző táblákat (hülye megoldás ebben a században).


Ha jól tudom, a peronról csak a lépcsőn keresztül lehet elmenni, szóval nagyon nem tévedhetsz el, fent elég sok tábla van, hogy merre van a metró, de ha megkérdezel valakit biztos, hogy meg tudja mutatni.

2014. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Délegyházáról jelenleg csak Kőbánya-Kispestig járnak a vonatok, úgyhogy ezt nem tudja elrontani.
2014. aug. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üdv a jövőből, már a keletibe jár!:D

A busz, az mindig a Népligetbe megy! szól a sofőr végálomás, leszálsz, bemész az épületbe, lemész a mozgólépcsőn, egyenesen az aluljáróba a pizzázó mellett, követve a metrópótlós feliratot, és buszozhatsz tovább!XD

2021. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!