Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha metróval és hévvel szeretné...

Ha metróval és hévvel szeretnék utazni akkor hol tudok jegyet venni, illetve milyen jegyet kell vennem? És hol tudom a jegyeket érvényesíteni (kilyukasztani, stb. )?

Figyelt kérdés
A Déliből szeretnék eljutni a Batthyány térig, onnan pedig hévvel a Tímár utcáig, nagyon fontos lenne, előre is köszönök minden választ!

2014. aug. 18. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak a városon belül közlekedsz, sima vonal- vagy átszállójegy elegendő.

Ha jól tudom, a metrónál van jegyautomata (ezek már modern szerkezetek, bármiféle jegyet és bérletet tud adni, s bármilyen pénzzel, s az ismertebb bankkártyával is tudsz fizetni. De pénztár biztosan van.

Érvényesíteni a járműveken tudod.

A lyukasztóst már nem láttam, de még lehet, hogy van a HÉV-en.

Ha narancssárga színű dobozt látsz az oszlopon, az mátrixnyomtató. A nyíláson bedugod a jegyet. Hallani a ciripelést a nyomtatás közben. Le is vág egy kis darabot a jegyből, hogy ne lehessen felülbélyegezni másik készüléken.

2014. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor a metróra a jegyet nem kell érvényesíteni? félek az öröktől :D
2014. aug. 18. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért ne kéne? Most írták le, hogy vonaljegy kell rá, amit a metrólejárónál tudsz venni valószínűleg. Lyukasztó meg szintén van a bajáratoknál, nem lehet nem észrevenni őket.


Batthyány térnél meg szintén van pénztár a HÉV állomáson, de a kalauztól is lehet jegyet venni menet közben.

2014. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, és a délibe meglehet venni egyszerre a jegyeket?
2014. aug. 19. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj, de értetlen vagy. Természetesen meg lehet venni minden BKK pénztárban a városon belüli közlekedésre szóló jegyeket. Ha mondjuk Szentendrére mennél, azt csak a HÉV-nél vehetnéd meg, a Délinél nem. De neked csak sima vonaljegy kell, kettő darab, de átszállót érdemesebb venned.
2014. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!