Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy a falusi...

Miért van az, hogy a falusi MÁV pénztárakban sokszor nem tudnak visszaadni?

Figyelt kérdés
Engem már nagyon kezd bosszantani!

2014. aug. 22. 23:11
1 2 3
 1/27 mantis religiosa ***** válasza:
84%
Ismerősömtől tudom, hogy a pénztárakból MINDENNAP elviszik a bevételt, így nem marad váltópénzük a reggeli kezdésre. Azt mondja ez a dolog már többször lett jelezve, de nem történik semmi. Jelentsd az esetet a MÁV honlapján, hátha az utas bejelentéseknek lesz hatása.
2014. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
hogy idegesítsék a városiakat.
2014. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 VarMa ***** válasza:
30%

en arra gondolnek, hogy igy szereznek egy kis zsebpenzt...

sok kicsi sokra megy alapon....

2014. aug. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ahol kicsi a forgalom, ott nagyobb zavart tud okozni már egyetlen nagyobb címlettel érkező is. De azt jó, ha tudod, hogy nem kell ilyenkor hagyni magadat, postán ugyanis sokára, de visszaküldik a visszajárót, ha ez a szitu.
2014. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy egy kisállomáson 40 ezer a váltó a pénztárban. Gondolom most mindenkinek kikerekedik a szeme, hogy jézusom, akkor már 2 húszezresből nem tud visszaadni, és tényleg így van.

De ha azt mondom, hogy ez a 40 ezer a havi bevételének fele-harmada, akkor szerintem megérthető, hogy ennél több váltópénzt értelmetlen bent tartani, hogy mindenki odahordja a húszezresét és azzal fizesse ki a 150 forintos jegyét.


Elmondom mi a probléma:

Egyesek pénzváltónak nézik a mávot, illetve úgy érzik, itt bármit megtehetnek korlátlanul.

Ha bemegy egy kis sarki boltba, vagy egy újságoshoz, ott meg sem meri kérdezni, hogy a 80 forintos Blikket fizetheti-e 20 ezressel mert vasvillával kergetik el.Ezt mindenki megszokta, tudja, hogy így van, el is fogadja, nem is szól érte. Bezzeg a MÁV-nál ha Karakószörcök-elsó pusztán a pénztáros nem tud neki visszaadni akkor már habzik a szája, és kitépi a pénztáros kezéből a panaszkönyvet. mert hát mégis hogy képzeli, hogy a heti bevétele nincs egyösszegben váltópénzként a pénztárban :-O


Máshol (Pl BKV busz, Volánbusz) szintén elhajtanak a pi.csába egy nagyobb címletű jeggyel, ott is természetes, hogy aprót kell adni. A MÁV-on nem. Ott kötelessége egy Pusztakettősi állomáson is korlátlan mennyiségben visszaadni a pénztárosnak. Előbbi helyeken még az is ki van írva, hogy pontosan kikészített összeget hozzál, nincs visszaadás sem! A vasút köteles mindenre a fejek szerint...


És veri az ablakot, rángatja a rácsot, és érdekes, hogy ezt is csak a MÁV-nál meri megtenni. Próbálna hőbölögni egy OTP-ben. Első mondat után ott állna mögötte az őr, hogy kikísérje. Vagy tegye ezt meg egy TESCO-ban. Ott szintén 3-an közrefogják, és kivezetik. De nem a MÁV-nál meg lehet tenni....


Amúgy ahogy említették is, van lehetőség rá, hogy postán visszaküldik a pénzt, általában 1 de legkésőbb 2 munkanapon belül elküldik, az odaérkezés ideje már a postától múlik...

2014. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, jól szórakoztam :-) De ne aggódj, ismerősöm vevőszolis egy hipermarketben, ha a 95 forintos cukorkát húszezressel akarja kifizetni és megkérdezi a pénztáros, hogy nincs-e kisebb, akkor ugyanúgy sivalkodik.

Ha nagy pénzem van, számítok rá, hogy váltani kell, nem fröcsögök rögtön (mármint nálam evidens akkor is, ha ez nekem plusz problémát okoz).


Ennél csak egy jobb van, a pénztár és automata nélküli megállóban felszálló idióta, aki a vonaton a szerencsétlen kalauztól akar húszronggyal 150 forintos jegyet váltani, a kalauz pedig végighaknizza az összes utast némi váltópénzért. :D

2014. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

1. A MÁVot nem érdekli honnan kapok pénzt a jegyre, akkor engem sem honnan szerez váltópénzt!

2. Törvényes fizetőeszköz 20 ezres, ha azzal akarok fizetni azzal fogok. És mi van azzal, aki pénzt vesz fel a bankautomatából és 10 ezreseket és 20 ezreseket ad?

3. Ne én szaladgáljak a boltokba, hogy legyen apróm pontos összeget adni a MÁV pénztárosának.

4. Ez egy vasúti fővonalon esik meg állandóan.

5. Tesco, egyéb boltokban simán visszaadnak hiszti nélkül nagyobb címletekből is általában.

6. Ha tényleg képesek naponta felszedni a bevételt, arra is legyenek képesek, hogy felfogják, hogy legyen váltópénz.

7. Amúgy meg a bank pont rossz példa, mert ott van apró, ott még pénzt is lehet váltani, levonnak jutalékként valamennyit, de lehet.

8. Lényeg az, hogy elvárni egy szolgáltatónak, hogy pontos összeget adjon valaki szerintem szemétség.

2014. aug. 23. 10:57
 8/27 A kérdező kommentje:

Ja a másik, amikor a kedves kalauz nem tud visszaadni. Még 10 meg 20 ezresből rendben is van, de ezresből????

Ha tudják, hogy nincs pénztár és tőle fognak venni, akkor legyen már tőle váltópénz.

Szerintem a MÁV-osok túl hülyék, hogy kell váltópénz, mert nincs verseny ebben a szektorban. És akkor nem vergődnének annyira.

2014. aug. 23. 11:00
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja és ha tehetem pontos összeget adok a pénztárosoknak. De elvárni ezt nem lehet. Ja és mi van azzal, aki pont akkor vett fel készpénzt az automatából? Volánnal sokszor utaztam, ott nem szoktak hőbörögni, ha nagyobb címlet van nálam éppen.
2014. aug. 23. 11:03
 10/27 anonim ***** válasza:

1. A MÁVot nem érdekli honnan kapok pénzt a jegyre, akkor engem sem honnan szerez váltópénzt!

2. Törvényes fizetőeszköz 20 ezres, ha azzal akarok fizetni azzal fogok. És mi van azzal, aki pénzt vesz fel a bankautomatából és 10 ezreseket és 20 ezreseket ad?

3. Ne én szaladgáljak a boltokba, hogy legyen apróm pontos összeget adni a MÁV pénztárosának.



höjj pityu, igazi városi tulok e vagy?

2014. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!