Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes a diákom, ha nincs...

Érvényes a diákom, ha nincs rajta matrica, de idén januárban állították ki?

Figyelt kérdés
Idén megyek egyetemre, tudom, hogy szeptemberben még a gimis diákomat kell használnom. De! Tavaly szeptemberben igényeltem, januárra jött meg, és akkor már nem kaptam matricát az ofőmtől. Nem tudom, hogy kellett volna, csak elmaradt, vagy jó ez így.
2014. szept. 1. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az előző tanév idején még tanköteles korú voltál akkor nem kell, érvényes okt 31-ig nélküle.
2014. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem voltam, elmúltam már 18
2014. szept. 1. 12:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban a tanévben töltötted?
2014. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Matrica nélkül nem ér semmit, mert 16 év az iskolakötelezettség, amit te már 2 évvel meghaladtál. Kérned kellett volna matricát, nem értem, miért nem adtak. Azt sem értem, hogy mostanság az érettségivel bevonják a régi diákokat, és kapsz helyette egy papírt, ami érvények október 31-ig a kedvezmények igénybevételére, a te esetedben mégsem így jártak el. Így most van egy igazolványod, ami semmit nem igazol...
2014. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Matrica nélkül nem ér semmit, mert 16 év az iskolakötelezettség, amit te már 2 évvel meghaladtál. "


Nem eszik olyan forrón a kását.

A 16 évet felmenő rendszerben vezették be, visszamenőlegesen nem alkalmazott! Jó eséllyel rá még nem vonatkozik.

2014. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben megtudtam, hogyan működik a dolog, esetleges érdeklődők kedvéért: a gimis diák okt. 31-is érvényes, ha mellé be tudom mutatni az egyetemi felvételi határozatot is. És mivel januárban állították ki, arra a tanévre matrica nélkül is jó.
2014. szept. 3. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!