Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így nem érvényes a bérletem?

Így nem érvényes a bérletem?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ide is kiírtam, csak sürgős lenne, és gondoltam itt azért többen megfordulnak!!


Idén más városban folytatom a tanulmányaimat, ami viszont új diákigazolványt és útvonal-igazolót jelent. A diákigazolványom még nem érkezett meg, de a régi még érvényes. Kértem iskolalátogatási papírt a bérlethez, amit sikerült is megvennem, viszont útvonal-igazolót csak ideiglenes diákigazolvánnyal akarnak adni, de osztálytársaimat mind kiszolgálták. Most akkor ez így, hogy lehet? Amúgy ideiglenes igazolványt azért nem akarok kérni, mert napokig tart míg kiadják. Addig nem tudom használni a bérletem?


2014. szept. 3. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kértél volna, már talán lenne is ideiglenes diákod. Szóval nem értem, mire vársz...


Hivatalosan nem lehet iskolalátogatásival igazolni a kedvezményre való jogosultságot. Tehát így nem érvényes a bérleted. Az már más kérdés, hogy elég nagy f***nak kell lennie annak a jegyvizsgálónak, aki a körülményeket figyelembe így is meg**sz. De természetesen megteheti.

2014. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az "ideiglenes diákigazolvány" egy A/4-es papír, amit a suli titkárságán helyben kinyomtatnak neked...szóval nem tudom, hol hallottad, hogy több nap.
2014. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több nap, miután leadja az igénylést, mivel rögtön nem tudnak nyomtatni, csak ha már a rendszerben továbbítva lett.
2014. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
márpedig nekem ott helyben adtak, mivel tavaly váltottam én is sulit, kb 3x2 hónapra volt szükség, mire elkészült a végleges, és mindháromszor azonnal nyomtatták nekem, és már vihettem is.
2014. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már le van adva az igénylésed, és sikeresen továbbítva lett, akkor valóban nem kell várni. Viszont sok esetben előfordul, hogy még igénylés sincs leadva, akkor előbb le kell adni, és még pár nap, amíg továbbítják, és visszaigazolják.

Bár ahogy nézem, a kérdezőnek már le van adva az igénylése. Abszolút nem értem, miért nem kért inkább egy ideiglenest, még ha várni is kell, már akkor is rég meglenne, hátrány nem érte volna...

2014. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!