Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK jegy-, és bérletautómatá...

A BKK jegy-, és bérletautómatákból Áfás számlára lehet bérletet vásárolni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 9. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Igen, de úgy tudom, előtte regisztrálni kell.

[link]

2014. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, de nem érdemes. Zseniális magyar módra vannak az automaták megcsinálva: nem ad vissza jól, elbaltázza a jegyeket/bérleteket, nem ad áfás számlát.

A pénztárban tudsz reklamálni, de ha az automata átvert, meg vagy lőve.

2014. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, ha az automata "átver" (ami kb. olyan gyakori, minthogy a pénztáros átver a boltban), akkor írsz egy e-mailt és az ügyfélszolgálat visszaadja a pénzt.
2014. szept. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, a "géprombolók" szerint ne vásárolj automatában. Lehet eszerint is élni, de szerintem nem kellene terjeszteni, hogy milyen rosszak az automaták. Lehet velük gond, de nagyjából tökéletesen mennek.
2014. szept. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Például itt két történet, de láttam már több vadonatúj BKK automatát A4-es papírral rajta, tollal írt hibaüzenettel.


"Ez nem igaz, ha az automata "átver" (ami kb. olyan gyakori, minthogy a pénztáros átver a boltban), akkor írsz egy e-mailt és az ügyfélszolgálat visszaadja a pénzt."

Engem már át akartak verni a pénztárnál régebben, és észleltem is ezt. Szóvá tettem, aztán morgolódott a pénztáros (elnézést nem kért), de végül megoldódott a problémám egy percen belül, és elégedetten távoztam. Ha a pénztárnál észlelsz valamit, mondjuk rossz dátumot nyomott a bérletre, rossz bérletet adott, az azonosítószámot rosszul írta, stb., azt helyben el lehet intézni, ha észreveszed. De ha az automata nem ad vissza jól, rossz jegyet nyomtat, írhatsz egy e-mailt, és mehetsz az ügyfélszolgálathoz. Nos, mi az egyszerűbb, és a gyorsabb a kettő vásárlási lehetőség közül, ha problémád akad? Pont ez az oka annak, amiért az emberek "félnek" az automatáktól, nagyobb értékű dolgok vásárlásakor.


Japánban gondoltak erre, így ennél a jegyautomatánál ha megnyomod a segítség gombot, egy ember megy oda hozzád: http://www.youtube.com/watch?v=SWf2xGqaH8U


Azt nem tagadom, hogy ezek az új BKK automaták jelentős fejlődést hoztak a régiekhez képest, elfogadnak papírpénzt, és megbízhatóbbak is. De mindig akad hibaszázalék, és a tények mellett nem szabad elmenni.

2014. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már rengetegszer vettem gyűjtőjegyet automatából, sose volt semmi gond...
2014. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!