Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen minden hétköznap...

Milyen minden hétköznap Érdről Budapestre bejárni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt tömegközlekedésre, vagy akár autóra... Fárasztó az utazgatás? Mennyi időt vesz el így a napból? Házvásárlás előtt állunk, és nem tudunk dönteni, hogy kisebb városba költözzünk, és onnan járjunk be Budapestre dolgozni, avagy Budafokon nézzünk házat...

2014. szept. 26. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ hova kell bejárni. Ha Dél-Budára, akkor nem fárasztó, ha Újpestre akkor sokat fogsz szívni a reggeli dugóban ami elég megterhelő.
2014. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
93%
A barátom nemrég költözz be Bp-re, előtte Érdről a 2kerbe járt kocsival, az is kikészítette, de egy barátnőm meg minden nap egyetem alatt vonattal+metróval járt be Érdről a Kálvinra, fél év után beköltözött a városba:D
2014. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Autóval biztos nem mennék Újbudán túl csúcsforgalomban, mert mindenhol dugó van. De ez akkor is igaz, ha Budafokról akarsz átmenni Újpestre vagy Kőbányára, tehát kocsi szempontjából mindegy szerintem - ugyanis a dugó nem az M7-en szokott lenni, hanem már bent Budapesten. Érd előtt a pályán aránylag ritkán van baleset, általában kb. 15 km-el utána szokott lenni (fene se tudja, miért)... 12 év alatt talán háromszor kerültem dugóba Érd előtt.

Tömegközlekedéssel nagyon sokáig jártam be, azzal könnyű bejutni. Szinte mindenhonnan megy busz vagy vonat (vagy mindkettő), Kelenföldről pedig M4-el és M3-al Újpestre is 30 percen belül odaérsz.

2014. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha vasútállomás közelébe költözöl, vagy legalábbis el tudod azt gyorsan érni autóval, akkor gyorsan és egyszerűen el tudod érni Budapestet. Érd felső és Érd alsó megállóhelyekről olyan bőséges a kínálat, hogy még az esetleges késések sem okoznak jelentősebb problémát. Az M4 és M2 metrók is megbízhatóak és jól lefedik a főváros központi részeit.
2014. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért van itt az összes válasz lepontozva??


Autóval tényleg nem érdemes Budapestre menni Érdről (de leginkább sehonnan), ha mondjuk 8-10-re jársz, és 16-18-kor végzel Ha mondjuk 6-ra jársz be, és 2-re végzel, akkor nem gáz. De szerintem nem érdemes kocsival járni.


Szóval a logikus megoldás, hogy Érden valamelyik állomás/megálló környékén leteszed a kocsit, és onnantól válogathatsz, hogy vonattal vagy busszal szeretnél menni. Ezen kívül olyan lehetőség is van, hogy közel költözöl valamelyikhez, illetve a kertvárosi részt érintve is mennek közvetlen buszok is Budapestre, akár a házad elől.

Én pár évig ingáztam Érd és Budapest között, nem nagy szám. Gyakorlatilag olyan, mintha Budapest része lenne, azóta még sok fejlesztés is volt, főleg a vasút terén, tehát marha könnyű ki- és bejutni.

2014. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, ki, illetve miért pontozta le őket, én nagyon hasznosnak találtam az összeset, szóval köszönöm szépen!:) alszunk még rá egyet, hogy mi legyen... párom nagyon hajlik a kisebb városról való bejárásra, nekem még rá kell vennem magam..
2014. szept. 26. 16:38
 7/11 anonim válasza:
50%
figyelj, ne Érdet válasszátok, ott nem lehet élni. Keressetek olyan kisebb várost, ami legalább gyönyörű, vagy van ott valami értelmes dolog, ne Érd legyen az. Mert az elején bejártok moziba, meg dolgozni, de aztán marad...marad Érd nektek...
2014. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Utolsó, nem mindenki szeret ám egy örökké nyüzsgő, zajos, szmogos nagyvárosban élni. Főleg, ha a kérdező esetleg a jövőben még gyereket is szeretne.

Érd nagy része (2-3 lakótelepen kívül) zöld terület. Nem szmogos, nem zajos. A gyereket nyugodtan ki lehet engedni focizni vagy bicajozni, mert nem fogják elütni vagy elrabolni. Vannak balhésabb részei persze, ahol több a betörés, stb., de ezeket egyszerűen el kell kerülni; Budapest sokkal veszélyesebb ebből a szempontból. Bevásárlóközpont van, mindenféle üzlet van, az SZTK hatalmas és felújított, és busszal is elég könnyen el lehet őket érni. Moziba esetleg vonatozni kell 15 percet a Camponáig, de ennél hamarabb Budapesten sem érsz oda, legfeljebb ha a szomszédban laksz.

Dolgozni meg van, aki 2-3 órákat is utazik, ezzel szemben Érdről Budapest nagyon könnyen elérhető.

Tehát mi is a problémád Érddel?

2014. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
És meg se említettem pl. az erdei kirándulásokat, amiket kiskoromban tettünk, lévén, hogy 3 utcányira a valamikori házunktól már egy hatalmas erdő kezdődik, mellette egy bazi nagy levendulamezővel. Sokkal jobb, mintha egy diszkó lenne a sarkon...
2014. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érd egy tök jó kis város, annyira messze van Budapesttől, hogy meglegyen a kis "falusi" nyugodtsága, de közben meg közel is van, az előnyöket ki lehet használni.
2014. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!