Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen a HÉV? Mi a különbség...

Milyen a HÉV? Mi a különbség a hév és a villamos között?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés de életemben egyszer láttam HÉV-et (nem vagyok pesti) és először csak egy zöld villamosnak hittem, később tudtam meg hogy nem az.
2010. jan. 22. 06:19
 1/6 anonim válasza:
23%
Én sem vagyok pesti,de sztem az a különbség,hogy a villamos a városon belül mozog,a HÉV viszont a város külső részeit közelíti meg. Azt nem tudom miért van így,de tuti pénz szaga van a dolognak!! Rohadt kormány! :D
2010. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az első jól írta. Plusz máshogy néz ki.


HÉV = Helyi Érdekű Vonat

2010. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Hév az agglomerációt köti be a városba.

A villamos meg ugye a városban jár.

2010. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
HÉV magasabb feszültségről üzemel, (1000 V; a villamos 600Vról) közúttól elkülönítve, vasúti pályán jár. A villamos pedig járhat a közúton, az autókkal együtt. A villamos városon belüli szállitásra szolgál, a HÉV pedig alapvetően Pest melletti településekről való bejárásra való, de a városon belül már a HÉV is gyakran megáll. A HÉV lényegében elővárosi vasút, a csepelit kivéve mindegyik kimegy a fővárosból. a Vonathoz több köze van mint a villamoshoz. Néhány kép HÉVről és villamosokról meg egyéb pesten található vasutakról: [link]
2010. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2010. jan. 23. 05:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
És a lényeget hagytátok le; amíg a villamos tököl a sok lámpa miatt, addig a HÉVnek fénysorompója van, egy az egyben ugyan olyan, mint a nagyvasúton. Valamint a HÉV nagy távolságokat tesz meg, ritka állomásközzel, amíg a villamos megáll minden sarkon.
2010. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!