Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bérleteseket (Volán országos...

A bérleteseket (Volán országos) miért nem hívják ugyanúgy előre, mint az elővételiseket?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a 213/2012 (VII.30) kormányrendelet nem írja elő a bérletesek előre szólítását. A sorrend távolsági járatoknál: elővételesek, távolabbra utazók, fogyatékkal élők, kismamák, kisgyermekesek, bérletesek, végül a többi utas érkezési sorrendben.
2014. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami ugye azért a legszebb, mert a bérletes fizetett "legelőbb" a szolgáltatásért. :-)
2014. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Ez több sebből vérzik, ugyanis rengetegszer láttam kismamát, vagy kisgyerekes szülőt (is) lemaradni távolságiról, gondolom egy élmény lehetett még egy órát várni egy sikító csemetével...

2014. okt. 12. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, én idáig nem találkoztam még olyannal, hogy a bérleteseknek nem volt ugyanolyan elsőbbségi joguk, mint az elővételiseknek. kivétel mondjuk a kötelező helyfoglalásos járatok, de én ott is kiváltom, díjmentes, és onnantól ugyanúgy megvan az elsőbbség.

ez a rendszer csak helyközi buszokon nem bevett módszer, bár szerintem ennek alapvetően ott is így kéne működnie, én legalábbis nagyon bosszantónak találom, amikor valaki elémtolakodik, de még a pénztárcát se vette elő, és én már azalatt az idő alatt 2x felszállhattam volna...de ez is megoldhatatlan, mert ha valaki később érkezik, nem tudja érvényesíteni az előnyét...távolsági buszokra meg azért érdemes ugyanúgy időben kiérni, mint akár egy vonatra...

2014. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!