Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten a Déli pályaudvar...

Gyuribacsika kérdése:

Budapesten a Déli pályaudvar közelében hol tudok jegyet venni villamosra és milyen jegyet kell vennem, és hol tudok felszállni a villamosra, és honnan tudom mikor jön a villamos s hogyan kell érvényesítenem és hol a jegyemet?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

A Déli -pu. on van metróállomás és ott van jegypénztár.

Lehet venni 10db-os jegytömböt, vagy vonaljegyet is. Mivel onnan több villamos is megy, így az is kérdés, hogy hova kell eljutni és melyik villamossal.

A jegyet a villamoson kell érvényesíteni, a villamos megállók az aluljárókból közelíthetőek meg, lépcsőn kell felmenni a megállóba, de érdemes helyben érdeklődni, hogy melyik villamoshoz merre lehet eljutni.

2014. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

A Délinél a metrlókijáratnál van bkk pénztár. Attól függ hányszor utazol, érdemes 10 darabos gyűjtőjegyet venni, olcsóbb.

Minden ifót megtalálsz a www.bkk.hu oldalon.

2014. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elvileg a 4-es vagy 6-os villamos visz a Margit híd felé, voltam már egyszer a Délibe gyalogosan, hol lehet ott lemenni a metróba? Na majd megtalálom valahogy és ott lennt van a pénztár ? Bocsi csak nem nagyon voltam még Pesten.Hogy kell kérni a jegyet ? Direkt villamos jegy oda vissza ? És hogyan kell használni majd azt a érvényesítő lyukasztót ?
2014. okt. 23. 20:51
 4/19 A kérdező kommentje:
A lépcsős aluljárónál nincs kiírva hogy melyik lépcső vezet hányas számú villamoshoz ?
2014. okt. 23. 20:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A 4-6 villamos a Széll Kálmán térről (Moszkva tér) indul, nem a DÉliből.

A Déli pu. nál a vasúti peronokról kiérve megy lefelé a lépcső és annak a tövében van a metrólejáró. Ott lesz jobb oldalon a pénztár és ott lehet venni jegyet. Az a jegy jó a metróra, villamosra vagy buszokra is.


Először a Széll Kálmán térre kell eljutni a 61-es, vagy 18-as villamossal, vagy a 2-es metróval. Egy megálló villamossal és metróval is.


A tér másik oldaláról indul a 4-6 villamos a Margithíd felé majd.

2014. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Elvileg a 4-es vagy 6-os villamos visz a Margit híd felé, voltam már egyszer a Délibe gyalogosan, hol lehet ott lemenni a metróba?"

Táblák mutatják, egy M betű van rajtuk.


"Na majd megtalálom valahogy és ott lennt van a pénztár ?"

Ott.


"Bocsi csak nem nagyon voltam még Pesten.Hogy kell kérni a jegyet ? Direkt villamos jegy oda vissza ? "

Nincs "direkt villamosjegy", meg oda-vissza-jegy meg ilyenek. Vonaljegy van, egy utazásra, egy járműre érvényes. [link]

A Déli egyébként Budán van, nem Pesten.


"És hogyan kell használni majd azt a érvényesítő lyukasztót ?"

Ha metrózol, akkor a bejáratnál van, a többi járművön felszállás utn meg fogod találni, van belőle piros (felül bedugpd a jegyet, aztán magad felé húzod), meg sárga (elöl bedugod a jegyet és sípol).


Egyébként szerintem ne foss ennyire az egésztől, megkérdezhetsz bárkit, merre kell menni, a Margit híd egy elég ismert objektum errefelé.

2014. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"A lépcsős aluljárónál nincs kiírva hogy melyik lépcső vezet hányas számú villamoshoz ?"


Nincs, és ott áll egy botos ember aki összeveri azt aki rossz irányba megy.

2014. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
úristen, nekem a kérdés olvasása közben az jutott eszembe, h inkább elkísérlek...
2014. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartok, lehet hogy jobb lenne a M2 metro, a Lehel térre kellene eljutnom, annyit már megtudtam hogy a déli pályaudvaron lemegyek a lépcsőn, majd megkeresem a pénztárat,vonaljegyet kell vennem és megtalálnom a lejárót a metróhoz,ott elvileg lesz valami mozgó lépcső és ott kell érvényesítenem a jegyet, majd lemenni a lépcsőn és onnantól kezdve nem tudom hogyan fogom tudni melyik az én metróm.Gondolom több metrószerelvény is lesz oda lennt, aztán hogy melyik milyen irányba, meg merre megy, nem tudom.Gondolom ide érkezik a visszafele irányból is ha megtette a körét vagy másik hozza visszafelé az utasokat ? Szóval melyikre kell majd felszállnom a Lehel téri célhoz ?
2014. okt. 28. 09:41
 10/19 anonim ***** válasza:

[link]



Délinél egy metró van oda-vissza. Arra szálsz amire mindenki mivel végálló. Ha másikra szállsz akkor sincs semmi.

2014. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!