Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK nem akarja bevezetni a...

A BKK nem akarja bevezetni a 26 év alatti fiatalok számára a kedvezményes jegyet?

Figyelt kérdés

MÁV-nál péntek 10:00 órától vasárnap 24:00-ig lehet utazni 33% kedvezménnyel a 26 év alatti fiataloknak, nem tudjátok, hogy ezt be szeretnék-e vezetni a BKK-nál?

Szerintem nagyon hasznos lenne, mert mondjuk aki biciklivel jár egyetemre, viszont hétvégén bulizni már tömegközlekedéssel menne, annak így anyagilag jobban megérné. És talán a bliccelés mértékét is vissza lehetne szorítani vele, hiszen a 24 órás jegy 1650 Ft-ba kerül most, és 33 százalékkal olcsóbban, csupán 1105 Ft-ért jobban megérné egy egyetemista pénztárcájának.


2014. okt. 25. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Te jó ég, miért is kéne egy életerős felnőttnek kedvezményes jegy??

Nem tud dolgozni, hogy megvegye?

2014. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%

Azért, hogy olcsóbban el tudjatok jutni bulizni, nem hiszem, hogy be kéne vezetni, bár kétségkívül hasznos, hogy a MÁV-nál van ilyen.


Egyébként első...egyetem mellett szar eljárni dolgozni.

2014. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre jársz, akkor diák vagy -> vehetsz diákbérletet akkor is, ha 50 éves vagy.
2014. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Első vagyok, én dolgoztam mellette, nem vártam, hogy mások tartsanak el. Amennyit spórol az egyetemista, azt el is issza a bulin, maradjunk annyiban.
2014. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Első vagyok, én dolgoztam mellette, nem vártam, hogy mások tartsanak el. Amennyit spórol az egyetemista, azt el is issza a bulin, maradjunk annyiban."

Miközben az írásodat olvastam, a videóban szereplő rendkívül intelligens emberkék egyikének képzeltelek el: http://www.youtube.com/watch?v=c3P_91kU1iI

Már csak az hiányzott volna, hogy drogosnak minősítsed az egyetemistákat...

2014. okt. 25. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Piára,meg füves cigire van zseton mi?

Normális vagy?

2014. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy tényleg van visszatartó ereje a jegynek, azért hogy elmenjek inni egy sört, 2 sör árát kell kifizetni jegyben.


Amúgy nem támogatom, egyrészt aki akar bulizni, az elmegy így is, úgy is, vagy megoldja másképp, másrészt így is a legnagyobb kárt a piás emberek okozzák a tömegközlekedésben.

2014. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem 26 éven aluli jegy kéne, hanem normális tarifa, és nem átszállásonként fizetni a 400 forintos jegyet, az alapján, hogy valaki miatt pont így lett szétszabdalva a hálózat.

Ha oda ill. vissza csak 1-1-szer kéne kifizetni a 400 forintot, akkor bárhova el lehetne jutni 800 forintból, és máris senkinek nem lenne baja (persze ilyenkor kellenének olcsóbb, rövidebb távra szóló jegyek is).

Mondjuk most lesz elektronikus jegy, és mindenki annyit fog fizetni, amennyit megy, bár ez még pár év, az előbbi dolgot meg már jó 15 éve be kellett volna vezetni, ahogy tette azt az összes nyugati szolgáltató. De nem, nekünk vonaljegyünk van és lyukasztónk.

Amúgy a problémára megoldás, hogy veszel 3450 forintos diákbérletet (ha egyetemista vagy). Ha hetente bulizol, akkor az jóval kevesebb még az általad javasolt 4*1105 forintnál is. Ezen kívül ha bármi miatt fel kell pattanni hét közben is a BKK-ra, nem kell jegyet venned.

2014. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiataloknak járó közlekedési kedvezmények fő célja az iskolába járás segítése. Ezért van az, hogy a jegy típusú termékeket a helyi közlekedésben egyáltalán nem, míg a helyköziben kevésbé támogatja az állam, mint a bérlet típusúakat. Ráadásul nem túl tömeges az igény városi közlekedésben egy olyan termékre, ami csak hétvégén érvényes, hiszen a diákok túlnyomó többsége munkanapokon utazik többet, nem hétvégén.
2014. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg, ha csak annyit tömegközlekedsz, hogy havi 4x elmész valahova meg visszajössz, már szinte akkor is bérletet kell venni. Jobban megéri.
2014. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!