Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV Bírság befizetésének...

MÁV Bírság befizetésének kikerülésének lehetőségei? Következmény Nélkül!

Figyelt kérdés

Megszokásból közlekedtem és a levelezős diákommal ( ami a lakhely és az iskola között érvényes ) utaztam más irányba, és igazoltatásnál kideült, és megbírságoltak 8000-re plusz még a jegyemet 50%-osról 33%-osra kiegészítette.

A megvitatás tárgya:

Van e lehetőségem valahogy törölni ezt a bírságot?

Milyen következménye van ha nem fizetem be? Azt tudom már hogy kamatozik az adósságom tehát később többel érem be. Tovább gondolva ezt a kamatozást, ha nagyobb összegre rúg már az összeg nem tudom mennyi idő múlva így, szoktak el behajtókat küldeni vagy van e valami szankció lehetőségük velem szemben? Ez azért is fontos mert el szeretném kerülni a további veszteségeket.



2014. dec. 8. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a szórakozottság nem mentő körülmény. Bosszantó, meg nyilván hiányzik is az az összeg, nem vitás. Trükközéssel, halogatással csak rosszabbul járhatsz.
2014. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már elég nagy hangsúlyt fektetnek a bírságok behajtására. Sajnos nincs mit tenni, gyorsan fizesd be és kész.
2014. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
halál.
2014. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2014. dec. 8. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, szoktak behajtókat küldeni. Mondhatni bevett módszer, hogy ha nem reagálsz a felszólításokra, akkor eladja a MÁV egy behajtócégnek a tartozásodat, ők pedig a saját díjaikkal megspékelt összeget fogják rajtad követelni. Mivel ők ebből élnek, nem fogják hagyni elévülni. Ha nem reagálsz fizetési meghagyást küldenek, ha erre sem reagálsz akkor polgári per indul ellened. Ezt ugyebár tuti elveszíted, mert a büntetés jogos volt, simán tudják bizonyítani. Ekkor ki kell fizetned a perköltséget, a behajtók ügyvédi költségeit és minden addigi költségüket (levelek küldése, munkdíjak, stb), plusz ugye az eredeti tartozás összegét. Ha a jogerőre emelkedés után sem fizetsz, akkor a bíróság a NAV-on keresztül a fizetésed terhére akár részletekben is (hiszen ekkor már százezres nagyságrendű tartozásról is beszélhetünk) behajtja az összeget - azaz a munkáltatódnak küld egy levelet, hogy a fizetésed bizonyos százalékát (maximum 33 %-át) innentől ne neked, hanem rögtön a tartozás kiegyenlítésére a NAV-nak legyen szíves utalni. Ez azért is szívás, mert a főnököd is értesül a dologról, és kevés munkahely nézi jó szemmel, ha a dolgozónak ilyen bírósági ügyei vannak.

Ha nincs munkád akkor ingatlan vagyonoddal felelsz a tartozásért, ha ilyen sincs, akkor is meg fog várni a büntetés. Egészen addig, amíg az első bejelentett munkahelyedről tudomást nem szerez a NAV, mert akkor fentiek szerint fognak eljárni - akár évek múlva is.

2014. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a kielégítő választ. Ezt így már végig gondoltam és tudatában is vagyok többé kevésbé. De ugyebár a behajtó cég sem hiába dolgozik, azt a MÁV-nak kell kifizetni ami kb egy behajtás 80-100eft, ami sikerül vagy sem. Csak azt nem tudom hogy milyen kamattal dolgoznak, hogy van e esély arra hogy olyan összegre rúg fel, hogy ezt nekik megérje felvállalni.
2014. dec. 8. 13:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyílván nem éri meg kifizetni a behajtót ha 20eftról van szó, de olyan 500e-1mft körülinél már megfontolandó.
2014. dec. 8. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól gondolod. A behajtócég kifizeti a MÁV-nak a te tartozásodat, vagy mondjuk egy picivel kevesebbet.

Innentől kezdve a MÁV örül, mert hozzájutott a pénzéhez, a behajtók pedig elindítják a procedúrát, amit már leírtam, és ezzel lehet, hogy csak évek múlva, de biztosan hozzájutnak a pénzükhöz.

Nekem egyszer félreértés miatt a biztosító adott el 500 Ft tartozásomat behajtónak, akik tőlem már 2500 Ft-ot követeltek. Gondolom nagyobb összegnél azért nem ilyen arányú az összeg, amit hozzáraknak, de az garantált, hogy sokkal több, mint ha "csak" 8000 Ft-ot fizetnél most be. Ráadásul te hibáztál, felesleges azon gondolkodni, hogyan kerülheted el, mert az üzletszabályzat alapján kvázi "megeérdemled" a büntetést.

2014. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, ameddig te fizeted magát az eljárás díját is, addig a mávnak bármikor megéri eladni a tartozást egy behajtócégnek.
2014. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!