Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek egy teli villamoson, hogy még felférnek?!

Figyelt kérdés
Vagy buszon, bármin, tök mindegy...
2014. dec. 8. 20:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ja, bocs... Abba már bele se mentem, hogy a sok birka meg áll az ajtóban... Úristen, nem hiszem el, hogy ennyire nem logikusak, előrelátóak az emberek, de az sem menti fel őket, hogy csak simán b'sznak a másikra. Mondjuk nem tudom, miért nem tudom hirtelen tolerálni, hogy még kérdést is indítok róla, megszokhatnám már. :D
2014. dec. 9. 07:24
 12/16 A kérdező kommentje:

8. Válaszadó


"Nem tudunk tömegközlekedni" nép vagyunk, kész... :D Egyébként jártam már én is úgy, hogy beljebb mentem, ne ott tolongjunk az ajtóban és mire le kellett szállni, alig értem oda az ajtóba, már jöttek is föl. Úgy értem, tudod, már úgy tűnt, hogy nem száll több ember le, akkor indultak meg.

2014. dec. 9. 07:27
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Amikor a 4-es 6-os teli van, akkor a következő is tele lesz jó ideig. Mert csúcsidő van.
2014. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát tényleg elég kaotikus a tömegközlekedésünk az egyén szempontjából.


Az szokásos hogy mamikák, meg bárki megáll ahogy fellépett a villamosra, és még ő van felháborodva hogy hogy mersz rászólni bezzeg a Kádár idején...


Meg relatív dolog ez a "van hely" téma is, mert megállhatok én is a villamos közepén, de akkor meg kapaszkodni nincs hova.


De 4-6-oson én is oltottam már le elégedetlenkedőt aki rinyált hogy "menjünk már bentebb", és a következő villamos meg már ott állt mögöttünk.


Összességében meg ez ilyen, én 18-41-47-es vonalán járok, de ott is csúcsidőben tele van az összes villamos, tökmindegy melyikre szállok fel, a munkába meg be kell érnem.

2014. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát budapest közlekedése katasztrófa. Liszt Ferenc téren lakom és a Móricz Zsigmond körtéren dolgozom. Napi szinten járok a „Négyeshatossal” és nyáron oké, de télen, nagykabátos időszakban rohadtul nem lehet felférni rá, és rengeteg balhé van. Gyakran átszállok a 4-es metróra a Rákóczi térnél, ahol alig lézengnek emberek. EZ BUDAPEST. Vannak forgalmasabb vonalak (2,3-as metró, 1,3,4,6,47,49,61 villamosok), de vannak abszolút kihasználatlan vonalak is, pl a négyes metró. De budapest buszközlekedése viszonylag jónak mondható. DE, szerintem a járműállományról és a tisztaságról nem igen kéne szót ejteni.
2014. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A négyes metró kihasznált, csak nem a Rákóczi térnél kell nézni.

Kelenföldön reggel-este brutális forgalom tud lenni, megjelenik az összes ingázó (Érd felől + Tbánya-Bicske felől, vonat+busz), továbbá Gazdagrét, Budafok, Nagytétény is javarészt errefelé jelenik meg. Aztán az emberek jó része leszáll Újbuda kp./Körtér vmelyikén (BME, ELTE, közeli munkahely). Akik rajtamaradnak, azok általában a Kálvinon szállnak (Corvinus, ELTE, vmelyik közeli munkahely). Utána már tényleg elég szellemjárat. Addig viszont a kettessel simán összemérhető a forgalma.


(A négyest naponta használom, a kettest volt időszak, mikor gyakran használtam.)


Ez egy legenda csupán, hogy a négyes metró felesleges beruházás volt.


A kérdésre válaszolva: én megértem, ha valaki fut, mert oké, hogy két perc múlva jön a következő, de most van óra35, a vonata/busza megy háromnegyedkor, háromnegyedkor van állásinterjúja, vizsgája, orvosi időpontja, stb...


Én a sok ostoba ökör barmot nem értem meg, aki felszáll és diadalmas "fent vagyok" arckifejezéssel nekiáll szalonnát sütni a járműajtóban, mert "ő már felszállt". Fáradjon beljebb a járómű közepéig, egészen addig, amíg van szabad hely.

(Egyetlen kivétel, amit megértek, ha tömött járaton, pl 4-6-oson csak egy-két megállót megy és nehéz lenne kiverekednie középről magát.)

2014. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!