Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik volt életed legkényelme...

Melyik volt életed legkényelmesebb vonatos utazása?

Figyelt kérdés

2014. dec. 9. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a Railjet, de nemrég elkezdtem nézegetni a nosztalgiavonatokat, lehet, hogy egyszer majd elmegyünk egy ilyen kirándulásra. Persze az teljesen más élmény, mint a RJ :)
2014. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

valamelyik héten Miskolc-Tiszairól a keletibe tartó Sajó IC-n valami oknál fogva 9 ic kocsi volt mindenki beült szépen a saját helyére az első kocsiba zsúfolódott mindenki, én meg hátrasétáltam az egyik kocsiba leültem egy asztalosba és enyém volt egy teljes vasúti kocsi, nem kellett még a Wifin sem osztozkodni senkivel.

Meglepő hogy egy ez MÁV járaton volt, de eddig talán igy volt a legkényelmesebb.

2014. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Railjet
2014. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Éjszakaiak közül egy Gyergyószentmiklós-Budapest út, mert a hálókocsikalauzt lefizetve kettőnké volt egy egész fülke a kifizetett négyszemélyes helyett.


Nappal pedig az ICE volt a legjobb, München-Amszterdam között. De ha hazait kell mondani, akkor nálam a Jeti a szűkös ülései miatt nem játszik. Inkább valamelyik Schlieren-kocsis utazást nevezném be a versenybe.

2014. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ICE München-Hannover.


A Railjet hozzá képest fapados utánzat.

2014. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszer az utolsó szegedi gyorsvonatnak IC szerelványt tettek be, kavarodás volt baleset miatt. Mivel a vonat ilyenkor gyorsvonatként, csak másodosztályú kocsival közlekedik, ezért nyugodtan lehetett az IC első osztályon utazni normál jeggyel.


A legtöbb utas persze nem tudta ezt, így csak hárman élveztük ki a helyzetet.

2014. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lengyelországból haza, hálókocsival. Lefizettem a kalauzt, adott egy egész kabint, meg békénhagytak a határokon. Aludtam mint a bunda :)
2014. dec. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Railjet Budapest-Bécs, és Budapest-München, avagy a Angliában Manchester, Newcastle, Edinburgh vonalon is elröppent az idő :)
2014. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3G IC (ahol asztalok vannak a másodosztályon is).

Az asztalokon felül is tetszett.

Többször megnéztem, biztos jó helyre szálltunk-e, biztos a másodosztályba-e. :D


Utaztam Desiron, Flirt-ön, Talent-en, Posta BHV-n, BHV-n, hernyón, Bz-n és mindenféle belföldi IC-n.


Tehát ez az összehasonlítás alapján képező halmaz.



(Látom, hogy régi a kérdés, de tetszik :P )

2015. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!