Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV diákbérlet: Jogosan...

MÁV diákbérlet: Jogosan használom e? van e olyan oldal ami leírja, hogy a kalaúz miért büntethet meg illetve mennyiért maximum?

Figyelt kérdés
Ma megakart bünteni a kalaúz 2*6000Ft-ra mert nem volt igazolásom miszerint a bérletet a sulim és az otthonom között használom, de a bérlet nem 90%-os volt, hanem 50%-os. 18 éves nappali tagozatos tanuló vagyok, érvényes diákkal? Akkor ezekszerint nem használhatok bérletet? Honan jött a kétszer!! 6000Ft-os büntetés ötlete?
2010. febr. 4. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudok a büntetésről mit mondani, de milyen jogcímen veszed ígénybe az 50%-os kedvezményt?
2010. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Itt megtalálhatod:

[link]

2010. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2x nem volt jogos, 1x mindenféleképpen, mert csak akkor utazhacc törvényesen ha felmutatod az ellenőrnek:

1: diákigazolvány

2: diákbérlet

3: útvonal igazolás

2010. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

A 90%-os a tanintézet és a lakás között, az 50%-os bármerre.

Ja, és mind a kettő akárhány útra, érvényes diákig-al..

A büntetésről nem tudok. Azt meg hogy miért 2x6000.- végképp nem tudom. Lehet, hogy két bűnt is elkövettél.

2010. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Ja. Meg még tizet, ha tíz állomás között utazott nem? Mert utazott egyszer az 1.-2. aztán a 2.-3., aztán a 3.-4. stb. között és mindegyik között nem volt érvényes :)

Ilyen hülyeséget... Kétszer hatezer mi?

2010. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én a helyedben kinyomtatnám ezt fenti rendeletet, és a kalauznak megmutatnám.

A körmöd, és a cipőd rendben volt?

Ez is érdekes dolog, hogy a kalauz ha akar büntet, ha nem akar, eltekint. Csinos leányzó vagy?

2010. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de mért 50%-osat vettél? a másikkal jobban jársz te is hiszen olcsóbb lesz..
2010. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fenti "rendelet" azt mondja (bár nem teljesen egyértelműen), hogy a diákoknak 90%-os kedvezmény jár a lakhely és iskola közti bérletre, és 50% bármely jegyre, de ezen kívül SEMMILYEN kedvezmény nem jár neked. Vagyis ha máshol szeretnél bérletet használni, azt teljes áron kell megvenned.
2010. febr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat! Amint azt megtudtam a MÁVtól (mert személyesen elmentem az ügyfélszolgálati irodába) az az hogy. A Tanuló nem vehet igénybe csak egy bérletet az pedig a 90%-os, a tanulónak egy MÁV bérlete lehet, mégpedig a tanintézet és a lakhelye között. Ezért nem is adnak már 50%-os diákbérletet, neked kell megvenni a JEGYet. Én abban a tudatban voltam hogy 50%-ossal megyek, mivel a pénztárnál egyszer se mondták hogy ehhez kell igazolás (egyébként kellene modaniuk.

A másik. A kaller azért büntetet volna meg 2*6000Ft-ra mert... 1 Jogtalanul használtam a MÁV bérletét (pedig én azt hittem hogy jogosan hazsnálom mert senki sem figyelmeztetett erről)

2 : nem volt érvényes menetjegyem!!!!!!!!!!!

Költői kérdés: Ha azt hiszem hogy egy tanulói bérlettel jogosan utazom, és engem senki nem figyelmeztett kb 700 utazás során egyszer sem hogy héé ember rossz a bérleted, akkor minek vennék a bérlet mellé menetjegyet????

2010. febr. 5. 21:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, legalább kiderült, hogy jogos a büntetés oka. Azonban a második pontban írtakkal én felkeresném az ombudsmant...
2010. febr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!