Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem engedték kiszállni...

Miért nem engedték kiszállni a repülő utasait 12-13 órán át Abu Dzabiban?

Figyelt kérdés

Köd és más problémák miatt nem tudott felszállni két repülő, miután beültek az utasok, de közben nem engedték őket ki. Egy idős ember meg is halt később, persze nem lehet bebizonyítani, hogy e miatt.


Mi ilyenkor az általános gyakorlat? Bezárhatják ilyen embertelen módon a fedélzetre az utasokat? Én 1987-ben utaztam vissza egy MALÉV géppel Rómából, de máig sem tudom elfelejteni azt a szenvedést, ami akkor egy hasonló helyzetben történt. Ott nem 12, csak kb 3 órán át ültettek bent 40 fokban a levegőtlen, forró gépben, ahol a rosszullét kerülgetett, egy annyira leizzadtam, hogy facsarni lehetett a ruhámból a vizet. Egy másik utazásnál viszont (ez mostanában volt, de pontosan már nem emlékszem honnan), miután kiderült, hogy nem tudunk felszállni, rövidesen kiengedtek a gépből, és újra be kellett csekkolni később.


2015. jan. 5. 17:54
 1/5 A kérdező kommentje:

A link lemaradt.


[link]

2015. jan. 5. 17:55
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
azért mert ez nem egy busz. Ahol csak felszállsz leszállsz. Határozatlan idő volt a késés nem tudták, hogy mikor indulhatnak nem törölték a járatot ezért nem engedték le őket, mert akkor ki is kell rakodni a gépet, Mert poggyászt utas nélkül nem lehet vinni a gépen. Az utasok elkavarodnak elmennek stb..
2015. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a terminálnál áll a gép akkor ugye csak a vészkijáratokon tudják elhagyni a gépet az utasok, az meg egyrészt nem használható normális leszállításra, másrészt mindig eltörik pár csont. Forgalmasabb reptereken lehet, hogy egyszerűen nem tudnak olyan terminált keríteni, ahol ki tudják várni az utasok míg megjavítják a gépet - leszállni lehet, hogy sikerünle 20 perc alatt, de ha 20 perccel később megjavulnak az időjárási viszonyok, csak épp a következő 10 órában megint nincs szabad felszálló hely, akkor szívás (Abu Dzabi olyan modern reptér, hogy lépcsőt lehet már nem is tartanak). Ködről még a meteorológia sem tudja pontosan megmondani, hogy mikor oszlik fel.
2015. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen látom át a cikket, de valószínűleg egy ekkora forgalmú reptéren ha 2 gépnek várni kellett, akkor többnek is, onnantól meg borul az egész menetrend, a levegőben lévőket le kell hozni, a lentieket útnak kell indítani, aztán egy reptér, főleg a mai világban nem az a hely ahol csak úgy szétkóborolhatnak az emberek.


Az utasok elégedetlensége érthető, de nagyjából olyan, mint amikor áll a vonat itthon, és mindenki anyázik meg a kalauzt szidja, aki meg nem tudja mi is a helyzet. Plusz az is pont ilyen helyzet, hogy bármikor elindulhat, de lehet hogy órákig állni fognak. lusz a váróteremben sem kellemesebb leülni 12 órát egy kupacba verődve, akkor már inkább a gép.


Bár ez is szokásos index cikk, forrásmegjelölést sehol nem láttam, lehet csak én vagyok a balf..sz, de nem tudom mennyire voltak étlen-szomjan, mikor alapból 7 és 12 órás repülőútra készültek fel...

2015. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy újság vagy portál sem ad többnyire forrásmegjelölést az ilyen híreknél, de egyébként máshol is olvasható volt a hír. Ezzel együtt a magyar újságírás a szegénységből és talán az igénytelenségből is adódóan tényleg nem elég alapos és körültekintő, de ez nem csak erre a cikkre, hanem mindenre és mindenkire vonatkozik.


Azzal messzemenően nem értek egyet, hogy jobb a repülőben ücsörögni mint a váróban. Te talán még nem repültél? Vagy luxus business körülmények között repültél csak? A repülőben a helykihasználás érdekében be vannak szorítva az utasok, nincs elég hely a lábnak, és egy nagyobb testű ember az ülésben is alig fér el. Külön fejezete az orvostudománynak, hogy már pár órás repülés is nagyban megnöveli a vénás trombózisok előfordulását, amihez a mozdulatlanság is hozzájárul. És én úgy érzem, hogy ha sokáig ülünk a földön, a levegő is elfogy a gépben. Biztos, hogy nem függ össze ezzel a tortúrával az említett utas halála? Mondjuk ennek is utánamehettek volna a hírben...

2015. jan. 7. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!