Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én utálom ennyire az...

Csak én utálom ennyire az állandó buszozást?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok.Már nagyon elegem van a buszozásból, ugyanis 3. éve járok a szomszédos településen levő gimnáziumba, és ezalatt a 3 év alatt semmi nem okozott a buszozásnál több gondot számomra. Először is, nagyon elegem van abból, hogy szinte mindig tele van a busz, mikor megérkezik. A 3 év alatt 10 alkalomnál többször biztosan nem kaptam helyet. Ennek az az oka, hogy innen elég messziről indul a busz, és más településekről mindig felülnek a máshol dolgozók, és a többi diák a suliból. Mindig rengeteg ember van, idegesít hogy napról-napra a nyakamba lihegnek, és fogózkodni is a kanyaroknál alig tudok, így vagy ennek, vagy annak dőlök neki, jobb híján, és utána magyarázkodhatok. Konkrétán olyan is előfordult már velem, hogy olyan sokan voltak, hogy csak úgy fértem fel, hogy a busz kis lépcsőjének legalsó fokán szorongtam telibe nekiszorulva az ajtónak. Ez minden nap így megy, 15 perc oda és 15 perc vissza, minden áldott nap. Már a kedvem is elmegy, mikor tudom, hogy megint indulni kell, és tele lesz a busz, állok.A másik nagy problémám, az állandó késés, reggel is nagyon sokszor elkéstem, de a még zavaróbb az a délutáni késés, legfőképpen téli időszakban, sokszor több, mint fél órát késik, a legnagyobb hidegekben. Ilyen borzasztó körülmények mellett fizetek 15-20 ezer forintot egy hónapi bérletemre.Már nagyon elegem van.Más is van így ezzel, vagy csak én?

2015. jan. 14. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

A diákbérlet nekem 10 km-re 1190 forint, és sokszor 35-40 percet utaztam a tömegben, amíg nem lett autó.

Ne legyél ilyen hisztis.

2015. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
15 perc azért nem olyan vészes. Ha van vasút, akkor azt választanám, esetleg egy korábbi buszt, ha van.
2015. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

15 perc alatt 15-20 km-t tesz meg az a busz, ergo valamit nagyon rosszul csinálsz, ha havi 20 ezret fizetsz a bérletért.


Ami a zsúfoltságit illeti: szenvedéseid évei során hány levélben jeleztem az üzemeltető és a képviselőid felé azt, hogy probléma van ezzel a járattal? Hidd el, a megalapozott és valós igényekkel megtámogatott kérdésekkel ténylegesen foglalkoznak is az illetékes cégek és szervezetek. De az átfutási idő elég hosszú tud lenni.

2015. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire utálod és csak 15 perc az út oda és 15 vissza, akkor miért nem mész biciklivel?? Nem kéne várnod a buszra, nem kellene nyomorognod. Ha a busz 15 perc alatt teszi meg ezt a távot, és tegyük fel végig 50km/h-val halad, akkor az kb. 12,5km. Ezt biciklivel kényelmes tempóban maximum 30 perc alatt meg tudod tenni. És képzeld, vannak olyanok is, akik előtted szállnak fel a buszra és akár 1 órát is így utaznak... Inkább ne szólj semmit...
2015. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szívás, de 15 perc azért nem idő. Nekem anno 7-es busz+3-as metró kombó volt, közel 1 óra utazás legnagyobb tömegben. De egy Nyíregyháza-Budapest vonatút is ilyen 4-5 óra alatt.


Mondjuk nekem az a 15-20 ezer irreálisan magasnak tűnik a szomszéd faluba buszozásért.

2015. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ki kell bírni...

Én is sokat buszoztam, 7 éven keresztül azzal mentem iskolába. Szintén 15-15 percet utaztam és reggel tele volt a busz mire ideért, tehát sokszor alig fértem fel.. Hazafelé is tömve volt, dehát ennél olcsóbb diákként nincs. Nekem annak idején 940ft körül volt a havi diákbérlet 10km-re.

Mikor már dolgoztam akkor robogóval jártam be mert felnőttként már nem olcsó a buszozás. 10km-t a jelenlegi benzinárakon kb 120ft-ból megteszek majd robogóval, ha még tavasszal is ilyen olcsó lesz a benzin.

Most már van autóm is a robogó mellett úgyhogy nem kell többé buszoznom.

2015. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4

Én is akartam ajánlani a biciklit, de az azért elég körülményes. Országúton én se szívesen tekernék minden reggel csúcsforgalomban, ráadásul lehet, hogy ki van tiltva a kerékpár az adott útról. Meg azért ~15 km nem feltétlenül fél óra ám. :) Mondjuk ez is függ nagyon sok mindentől, de a tanyabájkommal örülök annak, ha csak néhány pillanatra elérem a V=25-öt és tudom tartani az átlagos ~18 km/h-t.


Ha viszont van bicikliút (elég ritka, legalábbis a mi környékünkön alig akad ilyen még városokon belül is), akkor más a helyzet.

2015. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 petizacc ***** válasza:
Én naponta 2 óra 20 percet buszozok, habár ülőhelyem mindig van a hátam szétmegy az üléseken. Két kezem összetenném ha csak napi fél órát kellene buszoznom.
2015. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is utálnám...


Nekem fővároson belül, egy felújítás miatt kellett másfele mennem, szintén 15 perc busszal oda, szintén tömött. (Meg még más járatokkal is kellett menne, ez a busz része)

Nekem is sok már ennyi is.

Mozdulni szinte nem lehet, minden évszakban túl meleg van és semmi levegő nincs.

Plusz reggel alapból nagyon álmosan, fáradtan, gondolom alacsony vérnyomással, vércukorszinttel (pl. én se bírok sokat enni fél hétkor....). Csodálom, hogy akinek fél-1 órát kell állnia, az hogy nem ájul el minden nap. De komolyan.


Ha van bringaút, szerintem is bringázz.


Amúgy szerintem van 3/4-1 óra is 12-15 km.

Bár vidéken nem tudom...

Fővárosban kacskaringós (érdemes a bringautat követni, és így az) meg sok a lámpa. Lehet, hogy az ember teker 20-25 között, az átlagsebesség jóval alacsonyabb.


De heti 2-szer azzal megy az illető, akkor már csak 3-szor kell a buszon nyomorogni. Megéri.

2015. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Csináld meg a jogsit és vegyél egy suzukit.
2015. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!