Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik, hogy egy Kunság...

Létezik, hogy egy Kunság Volános bérlet nem jó a Volán buszra?

Figyelt kérdés
Dabasról járok haza Lajosmizsére és az egyik sofőr állítsa ezt. Postán, központban nem mondtak ilyent és az oldalukon sincsen még hasonló se.. Írtam nekik, de szép szóval tesznek rám.. :S

#bérlet #Volánbusz #Kunságvolán
2015. jan. 28. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Letezik.

Mert nem mindegy melyik kulso ceghez tartozik a busz. Jartam mar en is ugy, hogy megvettem egy jegyet a Stadionok vegallomason, de mivel nem a konkret buszra vettem, nem fogadta el a sofor, masikat kellet vennem, mert nem akartam egy orat varni.

Sajnos ez van, tajekozodni kell es nagyon odafigyelni.

2015. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kůrva nagy fāszság, de így van, nem minden viszonylatban van kölcsönös bérletelfogadás. Na nem mintha olyan megvalósíthatatlan lenne az egymás közti elszámolás, csak hát kétharmad meg fülkeforradalom ide vagy oda, politikai akarat nélkül nem megy ennek az egységesítése sem.
2015. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bérlet a rajta lévő települések/állomások között bármelyik Volán járatára jó. Amiről #1-es beszél, az előre váltott jegy, ott tényleg van ilyen.
2015. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Csak értitek.. Egyik sofőr kéri a másik nem. :S
2015. jan. 29. 06:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolkozz mar! Ha a jegyet nem fogadja el akkor a berletet sem, mert egy kasszaba folyik be az ara.... Vagyis hiaba veszek x arustol berletet nem lesz ervenyes ha y vallalkozo nem kozoskodik megha egy neven dolgoznak is.
2015. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te itt összekeversz több dolgot. A külsős cég az adott Volán alvállalkozója, az ő általa eladott jegyek és bérletek ára is a fővállalkozó Volán kasszájába folyik, ő alvállalkozóként fix pénztért üzemelteti a járatot.

A budapesti buszpályaudvarokon kétféle elővételes jegyet lehet venni:

1. Viszonlyatra szólót, ami adott időn belül bármelyik járatra jó, azonban csak a Volánbusz járataira.

2. Adott játratra szólót, amelyik helybiztosítást is tartalmaz, ez az adott járatra szól, a pénztár el tudja adni más Volán járatára is, hiszen a konkrét járatból kiderül, hogy melyik Volánt illeti a bevétel.

A bérlet egy más téma, a Volánoknak el kell fogadniuk egy másik Volán által kiadott bérletet is, ha az adott vonalon vegyes üzem van (több Volán bonyolítja le a közelekedést). Hallottam én is olyat, hogy egyes sofőrök kötekednek ezzel, de nem szabad hagyni magad, ha azonos útvonalra szól, el kell fogadnia.

2015. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így van. De hiába mondom neki ezeket. Egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Mindig azt mondja, hogy "Látsz itt Kunság Volános buszt ? mert amonnan indulnak" vicc hogy amit állít onnan is csak Volánbusz indul és ott meg felengednek minden vita nélkül.. xd
2015. jan. 30. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Jelezd a problémát a Volánbusz felé konkrét járat- és rendszámmal. Akkor majd hivatalból eligazítják a sofőrt, hogy mit kell elfogadnia.
2015. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszokat! Már írtam nekik és írták, hogy 30 napon belül válaszolni fognak.
2015. jan. 31. 07:05
 10/10 anonim ***** válasza:
így van, mindenképp el kell fogadnia. már leírták, hogy mivel keveri az első. népligetben is találkoztam már ilyen esettel, reggeli kecskeméti járat is megáll is megáll alsónémediben, meg van egy bkk-s busz is, ami szintén arra megy, csak 5 perccel később indul, és a sofőr nem tudja elfogadnia bkk-s bérletet az ő járatán.
2015. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!