Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdiek, hogyan juttok haza...

Érdiek, hogyan juttok haza Budapestről éjszaka?

Figyelt kérdés
Ha nincs autóm és nem is tudok fuvart keríteni éjszaka (éjfél után 03:00 előtt), akkor már csak a hajnali busz marad, mint alternatíva? Ez nekem elég fura, ha tényleg így van

2015. jan. 31. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Diósdig megy a busz, onnan taxi.
2015. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Elárulnád, hogy miért fura? Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni Magyarországon azokat a településeket, ahol van éjszakai közlekedés. Települések közötti éjszakai közlekedés pedig egyáltalán nem jellemző, van egy-két nemzetközi vonat, ami éjszaka közlekedik, illetve azokba a Budapest környéki településekbe, ahol nappal is a BKK szolgáltat van egy-két éjszakai járat és ennyi. Az ország területének 90%-án nincsen éjszaka kb. 11 órától hajnali 4-5-ig tömegközlekedés!
2015. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Teljesen vidéken nyilván nem fura (keleten nőttem fel, ahogy a te hozzáállásod a magától értetődő) szóval felesleges felháborodni, de Budapest után ez igenis fura. Érd pedig inkább egy külsőbb kerülete Bp-nek, ami az emberek szokásából is látszik (a legutóbbi tanulmányok szerint 80% ingázik BP-re).


Ha elakarsz menni egy koncentre bárhová a belvárosba, ahová kb hamarabb eljutsz, mint Káposztásmegyerről akkor miért is ne lenne annyira fura az, hogy haza már nem tudsz eljutni?

2015. jan. 31. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nincs ebben semmi fura..kicsit üldögélsz a pályaudvaron, aztán jön valami.

Érd nagyon nem Bp külső, csak közel van..sőt, van nagyon közeli része Bp hez, és baromi távoli..pl Tétényből akár séta..

ha nem, akkor marad a furaság..

2015. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig egyáltalán nem normális, hogy egy Budapest melletti hatvanezres megyei jogú városba lehetetlen egy péntek vagy szombat estén hazatérni. Igény ugyanis volna rá.


Mindenesetre valóban csak a 973-as busz játszik, onnan taxi vagy séta. Ezen kívül nyáron szokott lenni egy vonatpár éjszakai személyvonat a Balatonra.

2015. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén éjszaka a 720-as busznak van két menete Kelenföldről 1:10-kor és 2:40-kor.


[link]

2015. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Jó, hát ennyi erővel meg az fura, hogy Nagykőrös és Kecskemét között nincs éjszakai járat, hiszen rengetegen dolgoznak onnan Kecskeméten. A sor végtelenségig folytatható, és akkor eljutunk odáig, hogy azért mert a kérdezőnek egyszer-egyszer kedve támad bemenni koncertre ezért legyenek éjszakai járatok az egész országban, minden település között. Egy sokáig tartó koncert esetén sajnos ki kell várni az első buszt. Erre számítasz, így tervezed a dolgaidat, ennyi.
2015. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Erre számítasz, így tervezed a dolgaidat, ennyi."

Nehéz a kommentedre tiszta fejjel válaszolni. Ha jól értem, a te besavanyodott világnézeted szerint Bp-en sincs értelme éjszakai tömegközlekedésnek. A koncert csak egy példa volt, de nagyon sok társasági esemény kezdődik este 20:00-21:00 után és végződnek bőven 23:00 után, de ritka, hogy hajnalig tartanának.


Már túl vagyok a hétvégi éjszakázós éveimen, de így utólag szerencsére akkor nem voltam érdi. A mostani fiataloknak nagyon béna lehet a mostani helyzet...


(és ne hasonlítsuk már a vidéket össze a Bp szájában lévő Érddel...)

2015. jan. 31. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne szükséges az éjszakai közlekedés Pesten! Csilliómillió olyan munkahely van, ami éjszakai közlekedést igényel városon belül nagy távolságra. Vidéki nagyvárosban adott cég meg tudja oldani a dolgozók saját busszal történő szállítását, Pesten gazdaságosan nem.


De akkor mi legyen a határ? Miért pont Érdig járjon éjszakai, akkor már Alsónémedibe is járhatna - és így tovább. Egyszerűbb közigazgatási határnál meghúzni az éjszakaik végállomásait.

2015. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nincs igazad. Az utazási igények elég jól mérhetőek és tapasztalati alapon tudható, hogy egy buszjárat gazdaságos üzemeltetéséhez min. 500 fő/óra/irány kell. Ez alapján kiszámolható, hogy Budapest-Érd,Budapest-Alsónémedi vagy Cegléd-Nagykőrös viszonylatban van-e realitása egy éjszakai járat üzemeltetésének. A közigazgatási határok csak a közlekedés szervezése és finanszírozása szempontjából relevánsak
2015. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!