Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Interneten vásárolt gyorsvonat...

Interneten vásárolt gyorsvonati pótjegyet vissza lehet váltani? Illetve a menetjegytől külön szelvényre nyomtatja a gép?

Figyelt kérdés

Először vásárolnék interneten menetjegyet, de az Elvira nem hajlandó pótjegy nélkül kiadni azt. Az út többszöri átszállást igényel, de csak egy szakaszra kell gyorspótjegy - a gép szerint, viszont én személyvonattal utazok majd tovább onnan is. Az első kérdésem erre vonatkozik: így az automatából kapok majd egy menetjegyet, és egy külön papírra kinyomtatott gyorspótjegyet, ugye? Mert láttam már olyan jegyet, amin föl volt tüntetve a gyorsvonati pótjegy is, nem külön szelvényre lett nyomtatva, igaz, az nem átszállásos útvonalra szólt.


Ha pedig több szelvény kapok, akkor az így kapott gyorspótjegyeket is vissza tudom váltani? Mint mondtam, ezekre egyáltalán nem lesz szükségem, de egyszerűbb és gyorsabb lesz a neten megvenni, az a néhány forint kezelési költség nem számít. Azt tudom, hogy mi vonatkozik a pénztárnál váltott jegyekre, de nem tudom, hogy ugyanígy működnek-e az automatából hozottak is.



#automata #pótjegy #gyorspótjegy #jegykiadó automata #interneten vásárolt jegy #neten vásárolt jegy
2015. febr. 1. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
De miért vennéd meg a gyorspótjegyet, ha nincs rá szükséged? A rendszer feldob pótjegy nélküli opciókat is, néha automatikusan, de szűrési feltételnek is beállítható ez.
2015. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem dob föl, mert nincs gyorspótjegy nélküli csatlakozás. Azon a vonalon egy darab hajnali vonat pótjegy nélküli, amit nem is érnék el, de nem is mennék azzal, mert első nap nem utazom le az egész távot (több napig érvényes a jegy az út hossza miatt).
2015. febr. 1. 14:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Hm, eddig azt találtam, hogy vissza lehet téríteni a menetjegyet, azt is írják, hogy helyjegyet nem térítenek vissza, de arról egy szó nem esik, hogy a gyorspótjeggyel mi a teendő.
2015. febr. 1. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! A későbbi csatlakozás, későbbi továbbutazás vagy hasonló opciót kell keresned.
2015. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, ez se játszik. Nem véletlenül az a kérdésem, ami, de azért kösz a jó szándékot. A legegyszerűbb az lesz, ha megkérdezem holnap ügyfélszolgálaton.
2015. febr. 1. 21:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálatnál a kérdésemre is válaszoltak. Vissza lehet váltani kezelési költség levonásával, csak űrlapot kell hozzá kitölteni és bankkártyára küldik vissza az összeget.
2015. febr. 2. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! A férjemtől kaptam még egy tippet: megpróbálhatsz olyan állomást beírni az érintve mezőbe, ahol a gyorsvonat nem áll meg. De lehet, hogy ez se segít a te viszonylatodon. Azt is mondta, hogy ez tényleg nehéz sok vonat esetében, nem igazán jó az internetes jegyvásárló program. Az eszrevetel@mav-start.hu címre írhatnál panaszlevelet, hátha megoldják, ha sokan írnak. Annak is gond ez, akinek pl. felárbérlete van.
2015. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!