Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV havi bérletet illetve DKV...

MÁV havi bérletet illetve DKV havi bérletet 5-ke után meglehet venni? Diák vagyok

Figyelt kérdés

2015. febr. 5. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne? Nem értem a kérdést.

MÁV-nál 30 napos bérlet van, azt akármikor veszed, mint a neve is mutatja, 30 napig lesz érvényes.

Debrecenben nem tudom van-e ilyen, de akkor sem értem, mi akadálya lenne bérletvásárlásnak adott gónap 5. napja után????

2015. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

@1

Valamiért nálunk is mindig azt szokták csinálni az emberek, hogy ötödikéig ha törik, ha szakad, megveszik a bérletet, mintha utána nem lehetne (meg előtte se). A szüleim is folyamatosan azt mondták, hogy ötödikéig mindenképpen meg kell venni, mert utána nem lesz. A logikáját én se értem, de a hülyeség népbetegség. (Kérdező: ne értsd félre, nem téged hülyéztelek le, feltételezem, valahonnan te is hallottad ezt a dolgot.)


Természetesen bármikor vehetsz havi bérletet. Sőt, a DKV-nál még kiegészítő bérletet is kapsz, ami 3000 forintba kerül a sima diákbérlet 3600 forintja helyett, ha a vasúti bérleted Debrecentől szól. De fontos, hogy csak akkor vehetsz kiegészítő bérletet, ha havi bérleted van vonatra, 30 napos mellé nem érvényes.

2015. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösszi s válaszokat
2015. febr. 5. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van havibérlet,ami pl január 1-től febr.5-ig érvényes,vagyis elsejétől a következő hónap ötödikéig.

Van a 30napos bérlet,ami pl január 10-től február 9-ig érvényes,tehát az adott naptól a következő hónap ugyanazon napját megelőző nap.Vagyis elsejétől ötödikéig havibérletet érdemes venni,hatodikán mindegy melyiket választod,hetedikétől pedig a 30naposat vedd

2015. febr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A DKV-nál nincs, ismétlem: NINCS 30 napos bérlet. Vasúton tényleg van, de ha ilyet veszel, DKV-s kiegészítő tanulóbérlet használatára nem leszel jogosult, csak sima DKV-s tanulóbérletre.
2015. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké kösszi
2015. febr. 9. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!