Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Piroskán szoktak úgy potyázni,...

Sorsod Borsod kérdése:

Piroskán szoktak úgy potyázni, hogy leszállnak a kalauzzal minden állomáson, megfigyelik, hogy a kalauz hová száll vissza és egy másik kocsiba szál fel az ingyenélő?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Piroska alatt a szolnoki külterületet érted? Mert nem hiszem, ott inkább csak munkások vannak, a bidámok nincsenek annyian. Ráadásul azon túl, hogy ez nagyon feltűnő lenne, nem is lehetne megoldani, mert egy egység Uzsgyiból kiállított vonatok járnak a vonalon, amik a Bézékkel ellentétben "egybenyitottak", tehát semmit nem érne vele a becsületes amigo.
2015. febr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én utaztam olyan piroskán, amin nem lehetett átjárni más kocsikba.
2015. febr. 21. 11:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyira rongy ember van ebben az országban, hogy biztos van ilyen szép számmal.
2015. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De azért a kalauznak csak leesik, hogy látja minden állomáson.
2015. febr. 21. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Jaaa, értem már, mi okozta nálam a zavart. "Piroska" címszó alatt nekem megállóhely és a gyártelep jut eszembe, egyáltalán nem a Bézé/Kispiros, főleg úgy, hogy a Piroska is egy létező motorvonattípus volt.


Így is azt mondom, hogy túlzottan feltűnő lenne ahhoz, hogy ne vegyék észre.

2015. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor múltkor utaztam piroskán, a kalauz minden állomáson megnézte ki száll fel, így baromi feltűnő lenne, hogy minden állomáson felszállsz.
2015. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HÉV-en is szoktak így. Az MIX hévek régen átjárhatók voltak, aztán jöttek az NDK-s MX-ek, és az MIX-eken is befalazták az átjárókat, hogy ne különbözzenek.
2015. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez egy létező módszer, de a fenti jobbikos hozzászólással ellentétben nem csak a cigányok, de Árpád vérei is előszeretettel trükköznek ezzel és mindenki kurvåra büszke is e teljesítményére.
2015. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

@8

Egyrészt sajnálom, hogy a tényeket írtam le, de van egy olyan rossz szokásom, hogy objektíven szemlélem a dolgokat. Remélem, nem haragszol meg rám, főleg úgy, hogy aki nem csak hőbörög vagy megjegyzéseket tesz, hanem ismeri is a "bidám" szó eredetét, azt tudja, hogy ez a szó nemcsak a bennszülöttekre vonatkozik, hanem minden csalóra, tolvajra és a többi jó emberre is.

2015. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennek elkerülésére egy ideig KN-es kocsi volt minden mellékkocsi a motorkocsit leszámítva, így ide csak bérlettel vagy előreváltott jeggyel ülhettél be. Ha meg blicceltél, akkor meg magasabb összegű büntetést sóztak rád, mintha a motorkocsiban blicceltél volna. (De ez a szabály azóta megszűnt.)

Amikor még élt, én egyszer erről elfeledkeztem, és egy olyan helyen szálltam fel, ahol épp zárva volt a pénztár, és a panoráma miatt a mellékkocsiba. A kaller meg csak az utolsó megállónál jött át, de szerencsére jó fej volt, nem sózott rám büntetést, és mivel már majdnem végállomás volt, jegyet is alig akart adni.

2018. febr. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!