Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogában áll-e az ellenőrnek...

Jogában áll-e az ellenőrnek elkobozni, bevonni a szerinte lejárt utazási igazolványt? 2009. évre vonatkozik, de még nem adták ki az újakat.

Figyelt kérdés
Az autóbuszvezető engedett felszállni e bizonyos igazolvánnyal, majd pár perc múlva az ellenőr megbüntetett (félárva diák vagyok, tehát többszörösen is jogosult vagyok utazási kedvezményre). Ha a sofőr nem engedett volna fel azzal a papírral, akkor veszek kedvezményes jegyet. A büntetés teljes árú menetjegy+ büntetés.
2010. febr. 13. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
elkobozhatja. ezt vagy a bkv oldalán olvastam vagy valamelyik buszon azon az infókiragasztáson, de rendesen el is csodálkoztam rajta... de hogy milyen jogon vesz el azt én nem tudom... de a szabályzat szerint elveheti...
2010. febr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jut is eszembe. mindenképpen érdemes bemenni reklamálni! veszteni nem tudsz vele, max mégis befizeted...
2010. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
elkobozhatja de nem vagy köteles odaadni, mert nem hivatalos személy. ha el akarja vennim keverj le neki egyet, mert az már rablásnak számt.
2010. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ismét én. asszem első voltam. valóban nem veheti el tőled de ha már odaadtad tényleg az "ővé"... adni egyet azonban nem érdemes neki hiszen "közfeladatot ellátó személy"... hogy miért is? hát ez már egy másik téma. (tényleg az, de ahhoz azért némi képzettség is dukálna...). kb. ennyi. reklamálj, hátha lesz valami eredménye...
2010. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!