Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el vonattal...

Hogyan jutok el vonattal Veszprémből Hallstatt-ba a legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Veszprém környékéről szeretnék a nyáron bringával vonatra szállni, és valahogy megérkezni Hallstatt-ba lehetőleg még aznap. Próbálok kalkulálni, hogy költségbe ez mekkora lenne, és milyen útvonalon lenne érdemes, de elég reménytelennek látszik az egész. Szombathelyre megy direkt vasút, onnantól meg gondolom valahogy Graz-Leizen-Radstadt útvonalat kéne választani, de ezt csak az autós térkép alapján mondom. Vonatos térképet nem igazán találtam a témában, a máv nemzetközi útvonalas bizéje meg szánalmasan gyenge eresztés. Egyébként is ha jól tudom, akkor határátlépésért nem keveset lerántanak az emberről, úgyhogy jobb lenne inkább leszállni, aztán átgurulni a határon lazításként, a túloldalon meg újra vonatra szállni. Van bármi tapasztalatotok osztrák vasútas közelekedéssel kapcsolataban? Illetve ötlet, hogy így közép tájról (nem BPről indulva) hol érdemes átlépni a határt?

2015. márc. 12. 17:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben nézem, van olyan, hogy Graz-Irdning-Hallstatt elég jó forgalommal. Szombathelyről meg gyanítom, hogy Szombathely-Körmend-Graz útvonalon megy csak összeköttetés. Uh. talán Veszprém-*Szombathely-*Körmend-*Graz-Irdning-Hallstatt az útvonal. (A csillagozott részek bizonytalanok.)
2015. márc. 12. 17:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyjából így néz ki a dolog: [link] olyan 50km-t vesztek a körmendi autós változathoz képest, meg talán benne van egy csomó átszállás. A magyar része az, ami nem túl jó, azért az is túlélhető. Veszprém-Szombathely-Szentgotthárd (169km) 3895 HUF másodosztályon (23 HUF/km). A Szentgotthárd - Fehring távolságot jobb bringával megtenni, mert talán ha napi 3 vonat megy át a határon. Onnantól 2 átszállással el lehet menni Fehring-Graz-Irdning-Hallstatt (250km) 19 EUR-ért (ha konkrét helyjegyet foglalunk, amúgy többször annyi, ha nem), ami mai áron 5765 HUF (23 HUF/km). Szóval a legolcsóbban összesen 9660 HUF bringa nélkül fejenként. Itthon a bringa miatt rájön még a 1.5x-es szorzó (vagy valami bringás klub tagság, aminek nem néztem még utána), nem tudom kint hogy van, de talán hasonló ára lehet. Másféllel felszorozva olyan 15.000 HUF fejenként csak az odaút. Oda-vissza meg olyan 30.000 HUF fejenként. (Visszafele már érdemes a táv egy részét inkább bringával megtenni, ha erre van lehetőség, mert hegyről lefele azért könnyebb gurulni. A másik lehetőség, hogy helyben bérelünk bringát, de szerintem az jóval több lenne egy hétre, mint 10.000 HUF.)
2015. márc. 12. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyedben a bécsi irányt is megnézném.


Egyrészt az ÖBB Infrastruktur oldalán van jó térkép, másrészt az oebb.at keresőjén tudsz kerékpárszállításra keresni.

2015. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeken néztem én is. Odafele valószínűleg így Körmend fele lesz a legjobb, visszafele meg lehet, hogy BP fele megyünk, aztán letekerjük a nagy részét, hogy azon a környéken is körülnézzünk, Salzburg, Linz, Bécs, Fertő tó vonalon. Hegynek le könnyebb napi 1-200km körül teljesíteni, fölfele meg hát nem mindenkinek van meg az erőnlét.
2015. márc. 13. 03:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!