Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Kádár-korszakban nemzetközi...

A Kádár-korszakban nemzetközi vonatokat tilos volt belföldi utazásra igénybe venni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyen.(is)
2015. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom azok voltak ilyenek, amik Ausztriába vagy Jugoszláviába mentek.
2015. márc. 17. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Volt ilyen is, olyan is.
2015. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a gyakorlat, hogy kijelölt kocsikat lehetett belföldi utazásra igénybe venni. Ezek jellemzően csak a határig közlekedtek, ott lekapcsolták őket a vonatról. Illetve addig az állomásig lehetett belföldi utazásra igénybe venni a nemzetközi vonatot, ahol a határőrök és vámosok felszálltak és megkezdték az ellenőrzést.

Pl. Gyékényes határátmeneten közeledő vonatok esetén Nagykanizsáig.

Példa arra, amit egyáltalán nem lehetett:

A Pozsony -> Prága irányba menő nemzetközi gyorsvonatok jellmzően Šturovo-ban (Párkány) álltak meg először, így nem volt Magyarországi megállójuk. Ezt értelemszerűen nem lehetett belföldi utazásra igénybe venni.

2015. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bekapcsolódnék én is :D


Amúgy ez mire volt jó?

2015. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A railjeteket még két is éve tilos volt belföldi forgalomban használni, Győrben ennek emléke még a mostani menetrendváltásig megvolt, amikor a királyhidai személyeknél bemondták, hogy:"belföldi utazásra igénybe vehető"
2015. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ellenőrzés sokkal könnyebb volt.elégvolt két határőrnek, vámosnak felszálni Kelenföldön, oszt végigjárták nyugodtan a vonatot Bécsig.
2015. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: "A railjeteket még két is éve tilos volt belföldi forgalomban használni"


2015-ben íródott ez a válasz, és ha abból 2-t levonunk, 2013-at kapunk. Namost én 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy 2013-ban utaztam Budapest - Győr között Railjettel, tehát nem volt tilos. Sőt, már 2009 elején, a Railjetek indulása után pár hónappal is utaztam velük Bp - Győr viszonylatban, többször is. Ráadásul akkoriban még olcsóbb is volt, mint az IC, mert csak helybiztosítás nélküli IC-pótjegy kellett rá belföldi forgalomban.


De már Railjet előtti korszakban is, legalább 2001-től már lényegében nem volt olyan nemzetközi vonat arrafelé, amit legalább Bp - Győr között ne lehetett volna használni belföldi utazásra. Esetleg Győr - Hegyeshalom között volt korlátozás, hogy csak a kijelölt kocsikban, vagy egyáltalán nem lehet belföldi forgalomban utazni, de aztán ezt is eltörölték.

2021. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!