Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyáron diákmunkásként lehet...

Nyáron diákmunkásként lehet dolgozni a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Mondjuk személypénztárosnak lenni vagy ilyen információsnak lenni nagyobb állomásokon honnan megye a vonat vagy hogy tud eljutni valahová az utas

2015. ápr. 12. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én automatánál akartam segédkezni a Fürge Diáknál, Szolnokon. Mert ugye meg van hirdetve a munka, gondoltam, írok nekik. Arra nem voltak képesek, hogy válaszoljanak... mondjuk talán értelmesebb lenne a MÁV-nál érdeklődni, de állítólag nincs is meghirdetve hivatalosan a meló, csak a szövetkezetek hülyítik a népet.


Ne fűzz hozzá nagy reményeket.

2015. ápr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére személypénztárosnak és információsnak nem diákokat alkalmaz a MÁV arra van rendes állományban lévő ember is...

Amire szokott lenni diákmunka, arra már van bejáratott ember, akinek nem alapjaitól kell a vasutat megtanítani.

Nyáron szokott lenni Állomási segítő munka, a kerékpárokat kell a nagyobb állomásokon a kerékpárkocsiba besegíteni de ezeket első körben a MÁV dolgozók gyermekeinek hirdetik meg, igaz a Fürge diákon keresztül. A cél megint az, hogy ne a vasútról fogalmatlan hülyék jöjjenek el, hanem esetleg olyanok, akiknek megint nem alapjaitól kell elmagyarázni mi az a bak és mi a vonat eleje vagy vége.

Tudom ez most kicsit elszomorít, de millió más munka van még a vasúton kívül ha nem kerülsz be, csak a nyakukra kell járni.

2015. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat!

Pénztárosnak pl. azért gondoltam hogy hátha mert egy hozzá értő diák mondjuk gyorsabban tudná kiadni a jegyeket meg rugalmasban kezelné szerintem a dolgokat, mert sokszor előfordult már hogy az állományban lévő pénztárosoknak fogalmuk sincsen még arról se hogy adjanak ki egy menetjegyet ha valaki esetleg nem a szomszéd faluba/városba utazik.

2015. ápr. 12. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:

@2

Végül is van benne némi igazság, hogy tök random embereket nem érdemes alkalmazni, de szerintem egy vasútbarát is bőven érthet a vasúthoz annyira, mint egy olyan, akinek az anyja pénztáros. Sőt... Az meg kifejezetten szomorú, hogy még diákmunkára is csak protekcióval juthat be az ember a vasúthoz. Pedig igen sokan nagyon szívesen dolgoznának diákként vagy főállásban is a MÁV-nak, csak ugye rövidebb nyelvvel vagy rossz helyre születtek.


@kérdező

"előfordult már hogy az állományban lévő pénztárosoknak fogalmuk sincsen még arról se hogy adjanak ki egy menetjegyet"

Hohó, de mennyire igaz! A kedvencem az volt, amikor egy ország körüli négynapos utat csináltunk, és vettük volna a jegyet. Az útvonal tényleg nem volt egyszerű, de mire egy nyomorult űrjegyet megírt a pénztáros, másfél óra telt el. Mármint szó szerint, pedig annyira azért nem bonyolult fölírni pár állomást egy négyzetbe a lap tetején, illetve néhány helyet beikszelni. Ahogyan olvasom fórumokon, az se ritka, hogy egyszerűen megtagadja az ilyen jegyek kiadását a pénztáros (milyen jogon is?), esetleg elrontja 4-5 alkalommal, mint a mi esetünkben.

De egy hétköznapi jegykiadással is tud gond lenni, ha nem onnan szól a jegyed, mint ahol veszed - tapasztaltam már olyat, hogy egyszerűen nem tudta értelmezni a jóember az "X állomásról Y állomásig kérnék egy diákot" kérést, amikor Z állomáson próbáltam megvenni. Mindezt megyeszékhelyen. Na, azóta csak akkor megyek oda a pénztárhoz, ha nem működik az automata (vagy nincs az állomáson), vagy ha rossz jegyet veszek és visszaváltom.


Hm, utólag elolvasva kissé OFF-ra sikerült a hozzászólásom, de azt talán sikerült szemléltetnem, hogy egy vasút iránt érdeklődő diák semmivel se lenne rosszabb munkatárs, mint az, akit állományba vesznek.

2015. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen hát azért írtam a pénztárost nekem rendszerint soha nem szokták tudni kiadni a jegyet. Összesen 10 lehetőségem van haza jutni mondom melyikkel szeretnék és mást ad majd mikor vissza viszem hogy nem jó, néha csak annyit mond hát az nem ugyan arra van? De mondom csak a kilométer nem mindegy. Aztán a legjobb mikor azt mondják hogy ezen az útvonalon nem is lehet eljutni. És van aki nem is tudja hogy van útvonal szerkesztő. Néha mondani kell hogy tessék nyitni egy szerkesztőt és akkor majd én diktálom az állomásokat.

Az eddig legjobb az volt mikor az egyik pénztáros hogy oda fordította nekem a monitort hogy mondjam hogy kell :D

2015. ápr. 14. 18:25
 6/6 anonim válasza:

[link]

Ezen az oldalon vannak fent az aktuális munkák diákoknak.

2017. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!