Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van Debrecenben olyan, hogy...

Van Debrecenben olyan, hogy veszélyes buszjárat? Ha igen, melyik az?

Figyelt kérdés
Debrecenben lakok, de egyik járat sem tűnik veszélyesnek..igazam van, vagy van amelyik az?

2015. ápr. 18. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Rég jelentkeztél a veszélyes buszjaratos kérdéseddel....
2015. ápr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most tettem ki először..
2015. ápr. 18. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, miből gondolod, hogy mondjuk a veszélyes műszaki állapotú buszokat pont egy vonalra adnák ki? Ráadásul eleve nem gondolom, hogy biztonságkritikus hibával forgalomba engedne az ITK bármilyen buszt, mivel van tartalék a flottában az utóbbi évek átszervezései miatt.
2015. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem így gondoltam..(lehet rosszul fogalmaztam)

Hanem hogy az utasok miatt veszélyes, mert mondjuk sok a lopás, stb..

2015. ápr. 18. 11:54
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy nem így gondoltad, és egyértelmű is volt a kérdésed, csak néhányan nagyon szeretik polkorrekt álszentségből a témát a technikai állapotra terelni. Egyébként szerintem nem igazán van ilyet járat. A Pacra közlekedő busz (most nem tudom a számát) az, amin egyszer láttam olyat, hogy -jé, micsoda meglepetés!- a kisebbség elkezdett hisztizni azon, hogy jegyet kellett venniük és a sofőrt fenyegették mind a 20 kilójukkal a bajszos cigánylányok leszállás után. Ezen az eseten kívül nekem nem rémlik balé, pedig elég sokat utazok.
2015. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen polkorrekt álszentségről beszélsz, ember? Ne haragudj, műszaki ember révén TÉNYLEG nem gondoltam arra, hogy közbiztonsági szempontból értelmezendő a kérdés.


De persze tárgyilagos válasz helyett rögtön értékítéletet kell megfogalmazni és nyomogatni a piros kezet ezerrel. Meg azért biztos, ami biztos, egy jólesőt cigányozni is utána - ha már a polkorrektséget bedobtad témaként... Soha jobb szórakozásod ne legyen hétvégén! :)

2015. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Egy átlagembernek először nem az jut eszébe egy járatról, hogy milyen életveszélyes állapotú buszt adnak rá (alapból nem létezik olyan, hogy egy busz olyan rossz állapotú legyen, hogy az az ember testi épségét veszélyeztetné), hanem azt, hogy milyenek a kedves utasok.


A rasszizmus és a valóság között pedig elég nagy a különbség - ha én most cigányoznék csak úgy egyet, az rasszizmus lenne, de az, hogy leírok egy helyzetet, ami valóban megesett és történetesen cigányok voltak a főszereplők, az a valóság. Az meg, hogy az esetek legnagyobb részében ők csinálják a fesztivált, arról meg ne én tehessek már... feltételezhetően te Nyugaton laksz, Győr környékén, ahol még csak nem is látott a legtöbb ember romát.

2015. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

"feltételezhetően te Nyugaton laksz, Győr környékén, ahol még csak nem is látott a legtöbb ember romát."


Bocs gyerekek, én nem akartam belefolyni ebbe a csörtébe, de ez a mondat azért szemet szúrt. Csak mert 4 évig Győrben éltem.


Ez a mondat tipikusan valami K-Magyarországon élő honfitársunk billenytűzetéből származik, akik már az anyatejjel magukba szívják, hogy nekik milyen rossz és csak le vannak nézve, és nekik nem jut semmi jó, és csak ott van cigány.

Elmondom pont az említett Győr egy teljes városrésze (Révfalu) szinte csak cigánnyal van kitömve...


Nem tudom miért gondolják, főleg a keletiek, hogy a nyugati "elit" lakosságnak milyen jó, és pl még soha nem láttak volna cigányt, vagy ha igen azt is csak papírra nyomtatva.


Szánalmas ez a gondolkodás.

2015. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

"Nem tudom miért gondolják, főleg a keletiek, hogy a nyugati "elit" lakosságnak milyen jó, és pl még soha nem láttak volna cigányt, vagy ha igen azt is csak papírra nyomtatva."


Voltam már Győrben többször is. Az egész várost bejártam, de a buszállomás környékén is elég sokat elidőztem, ami ugye MINDEN településen egy központja az aljanépnek (most ezt fajtól függetlenül kell érteni). Győrben EGY DARAB ilyet nem láttam. Se Rikárdót, se csövest, se gyanús alakot. Ugyanez igaz a legtöbb másik dunántúli településre is (Kaposvártól eltekintve). Most lehet azt mondani, hogy nem ebből kell kiindulni, de ha a buszállomáson nincsenek rosszarcúak, akkor máshol se nagyon - ellenpéldaként mondjuk Kisújszállást, Kazincbarcikát, Berettyóújfalut vagy éppen Nyíregyházát tudnám említeni, amik többségében nyugodt helyek, egyedül a buszállomás néhány száz négyzetméterét leszámítva.

2015. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te jókor voltál jó helyen, mert Győr tényleg tele van cigánnyal. :D
2015. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!