Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor, milyen módon kell...

Mikor, milyen módon kell balra kanyarodást elvégezni?

Figyelt kérdés
Üdv! Nem egészen értem ezt a balra kanyarodás témát. Mégis mikor kell a felezővonalhoz sorolni balra kanyarodásnál, mikor kell képzeletbeli felezővonalhoz sorolni, és mikor kell az út bal szélére sorolni? Az ismerőseim közül mindenki össze-vissza beszél erről, ezért nem igazán tudom, hogy mikor, milyen módon kell ezt csinálni.

2015. máj. 7. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Akkor sorban:


Felezővonalhoz sorolni akkor kell, ha van felezővonal és kétirányú az utcán a forgalom, mikor balra akarsz kanyarodni.


Képzeletbeli felezővonalhoz akkor kell, ha nincs felfestve felezővonal, de az út egyébként kétirányú.


Az út bal szélére sorolni egyirányú utcában kell, balra kanyarodáskor, míg jobbra kanyarodáskor a jobb szélére.

2015. máj. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Körülményektől függően változhat.

Alapszabály, hogy fölöslegesen nem akadályozhatod a többi jármű mozgását.

Ha elég széles az út, balra jelezve, a felezővonalhoz húzódva a mögötted érkezők jobbról előzhetnek, ha erre van elegendő hely...

Viszont, ha keskeny az úttest, középre húzódva zavarnád, akadályoznád a szemből érkezőket, vagy kereszteződésben az oda kanyarodókat, jobb szélről kell kanyarodni balra is, elegendő helyet hagyni az elsőbbséggel rendelkezők számára a zavartalan továbbhaladáshoz.

2015. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azthiszem értem, köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 7. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyirányú utcából balra bal oldalról kanyarodunk. Amúgy akkor sorolunk a felezővonalhoz balrakanyarnál, ha van felezővonal. Ha nincs, nem húzódunk be a képzeletbeli felezővonalhoz!
2015. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De igen, ha nincs felfestett felezővonal, akkor a képzeletbelihez sorolsz be, nem az út jobb széléről kanyarodsz balra.
2015. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is lepontoztak itt 68%-ra... Biztos igazuk van...



Egy oktató.

2015. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oktató vagy, tehát biztosan igazad van.

Én írtam, hogy nem sorolunk be, ha nincs felezővonal. Rám mindig rámszólt az oktató, hogy ne húzódjak be középre, jobbról kanyarodjak. Bár jobban belegondolva, ezek mind kisvárosi szűk utcácskák voltak, lehet, ez volt az oka.

2015. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!