Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Felsőoktatásban tanulók...

Felsőoktatásban tanulók részére kiadott Budapest-bérletet vehetek úgy is, ha nem Budapesten járok egyetemre?

Figyelt kérdés

Általában egyből rávágom az ilyen kérdésekre, hogy "igen", és végül is az utazási feltételeknél is csak diákigazolványt kérnek, de... valamiért ez nekem nem stimmel. Bár lehet, hogy csak én gondolom túl a dolgokat. Ebből csak 30 napos van, 15 napos változata nincsen, mint a közoktatásinak?


Illetve még annyi: a BKSZ-bérlet az a Budapest-bérlet szinonimája akarna lenni? Tudtommal igen, csak a témában olvasgatva egy itteni válasz bekavart.


2015. máj. 9. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
vehetsz, mivel én is vehetek kedvezményes vonatjegyet a diákommal olyan települések között, ahol egyáltalán nincs is egyetem. A kedvezményed a diák-státuszod miatt van, és nem direkt módon az egyetemre inházást szolgálja. A BKSZ bérlet a mostani bérlet elődje. A mostani bérlet jó a volánra és a vasútra is (meg például a D-jelű hajókra) a városhatáron belül. Ez volt régeb a BKSZ bérlet, és ezen kívül volt még a BKV bérlet, ami csak a BKV-ra volt jó. Ez a fajta már nem létezik. 15 napos diákbérlet nincs, csak 30 napos.
2015. máj. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Helyközi közlekedésben a tanulóbérlet 90%-os kedvezményű, arra van csak korlátozás, hogy iskola és lakóhely között lehet váltani. Helyi bérletre nincs.
2015. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ehe, ezt én is tudom, csak azt hittem, a felsőoktatási bérletekre más vonatkozik. Köszi!


Egyébként én találtam 15 napos tanulóbérletet, de csak közoktatásit. Ebben biztos van logika, csak én vagyok hozzá hülye. :D

2015. máj. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!