Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el Kökiről...

Kamillewis kérdése:

Hogyan jutok el Kökiről legegyszerűbben a Camponaba?

Figyelt kérdés

#Campona #KÖKI #tomeggkozlekedes
2015. máj. 20. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Metróval a Kálvin térig, ott átszállsz a 4-es metróra, elmész a Kelenföld végállomásig, és ott van egy buszjárat, nem tudom a számát,nézd meg a táblákat. És annak a busznak Campona a végállomása. A metrón belül nem kell új jegyet érvényesíteni az átszálláshoz.
2015. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5:27-től 19:27-ig miden óra :27-kor indul Kökiről a G43-as vonat, erről kell leszállnod Budatétény megállóhelyen, 25 perc alatt odarepít. Budapest bérlettel igénybevehető, ha nincs bérleted a MÁV-pénztárban kell jegyet váltanod, ez 310 Ft lesz.
2015. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennél sokkal egyszerűbb és gyorsabb a lepsényi személyvonattal Budatétényig menni. Budatétény megalló pont a Campona mellett van.
2015. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanarra gondoltunk a 2. válaszolóval.

a 3. voltam

2015. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A G43-as vonattal a legegyszerűbb, a metrós-buszozós útvonal fél órával is hosszabb lehet. Gyakorlatilag csak akkor éri meg metrózni, ha 35-45 percnél többet kellene várni a vonatra.
2015. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1#-es vagyok. Megnéztem a buszt. Ha a BKV-t választod, akkor Kelenföldről a 150-es a járatszám.
2015. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Még ha a BKK-t is választod, akkor sem biztos, hogy ez a 150-es buszos a leggyorsabb megoldás. Mindenesetre a FUTÁR szerint egy teljesen átlagos napon kb. 60 (!) perc a leggyorsabb útvonal is, ami egyszerűen irreális a vonat 25 percéhez képest. (Meg ugye az átszállások száma is 0-ra redukálódik.)


Csak azért, mert hozzá lettünk szoktatva jópár évig, hogy a vonat az teljesen más, mint az összes többi közlekedési eszköz a városban, nem kell feltétlenül ragaszkodni minden ésszerűség ellenére a buszozáshoz. (Sajnos sokan állnak így hozzá, persze ha ráérnek, és szeretnek minél bonyolultabban utazni, akkor hajrá.)


Mondjuk az is elkeserítő, hogy a FUTÁR-ba menetrend szinten sem kerültek be a MÁV-START vonatok. Tehát egy mit sem sejtő érdeklődő jelen pillanatban tényleg azt látja, hogy ezt a távot minimum 60 perc megtenni. Ami azért sokat elmond a tömegközlekedés mai helyzetéről.

2015. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!