Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elhagytam a BKV jegyautomatába...

Elhagytam a BKV jegyautomatában vásárolt bérletem, megbüntettek. Mindenképpen a bliccelők közé kell hogy soroljanak és 16000 Ft-ot kell hogy fizessek? BKV/BKK nem tudja megnézni a saját rendszerében hogy nekem van elvileg érvényes bérletem?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhagytad, nincs bérleted. Ez ilyen. Kénytelen vagy másikat venni.
2015. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát jegyautomatába beírt azonosító (személyi/diák..) vissza nem kereshető és nem is tárolódik?
2015. máj. 22. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A helyszíni bírság csak 8000 ha nem akadékoskodsz hanem egyből kifizeted. 16.000 csak ha csekket adnak, vagy elmész az Akácfa utcába.
2015. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ja, a jegyautomata az csak jegyet/bérletet nyomtat, és addig kell neki a diákig. száma, amíg rányomtatja, szal nem egy központi nyilvántartási rendszer.

Meg ha a diákoddal együtt volt a bérleted, akkor ezek szerint akkor az is elveszett, nem?

2015. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nyilván is volna tartva, ki, mikor , milyen bérletet vett, szerinted majd nyomtatnak másikat, ha nincs meg? Az automata csak a számodat azonosítja. Onnantól, hogy nincs szelvényed, amit megmutathatsz, nincs bérleted sem.
2015. máj. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A BKK álláspontja szerint nem tárolódik, így valóban, nem kereshető. Csak annyira kell, hogy ne neked kézzel kelljen ráírni az adott számot, hanem már alapból rajta legyen. Azt is rányomhatnád, hogy "BUDOSBKK".

Ha kereshető is lenne, honnan tudnák, hogy nem adtad át másnak, és most szépen kérsz egy másikat saját használatra is? (Persze, hivatalosan nem használhatja más, hiszen a te számod van rajta, de őszintén, ellenőrizték már valakinek az egyezést az ellenőrök?)

Ez a dolog majd akkor lesz járható, hogy végre valahára bevezetik az elektronikus jegyrendszert a sok töketlenkedés helyett. Akkor meg lehet majd csinálni, hogy az elhagyott kártyát letiltsák, és kapj egy újat némi kezelési költség ellenében.

2015. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!