Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Reális, hogy egy távolsági...

Reális, hogy egy távolsági busz Újpest-Városkaputól Verőcére érjen 35-40 perc alatt?

Figyelt kérdés

Csak eljátszottam a gondolattal.

M2-es autóútra gondolok amúgy.


2015. jún. 3. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ha közben nincs megálló, max 1....
2015. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem az a környék egy olyan hely, ahol országos viszonylatban még aránylag jó a tömegközlekedés (ismerek többeket, akik ezt a véleményt osztják).

Elgondolkoztam, ha a Volán szeretne oda járatot, honnan indul az esélyekkel. :)

2015. jún. 3. 14:59
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Autóval is 40 percet ír (szabályokat betartva). A busz lassabb is, meg is áll, esélytelen a 40 perc. 55-60 körül talán.
2015. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az M2-esen át ír annyit?
2015. jún. 3. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy bárki is konkurenciát szeretne támasztani e viszonylatban a vasútnak. Különösen nem úgy, hogy a zónázó már a megszokott késésével is a Nyugatiban van akkor, amikor a busz még a Váci úti dugóban vánszorogna.


Verőcén inkább kisbuszos ráhordásban kellene gondolkozni.

2015. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Igen, M2-n. Pár perc +/- lehet a forgalomban.

[link]

2015. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Vegyük a Bp-M2-Balassagyarmat járat menetidejét Újpest-városkapu és Szendehely-Katalinpuszta között


Eddig 40 percnél járunk


2. Katalinpuszta a 2-esen a 12-es elágazásától feljebb található, így vegyük a 331-es járat az M2 végénél található Vác-Diósvölgy - Katalinpuszta közti szakaszát, ez 4 perc


Már csak 36 perc


3. Az M2-ről a 2-es út (Vác-Diósvölgy) helyett a 12-es felé lehajtva kb. azonos időben vagyunk, így innentől számolhatunk a 350-es járat Vűc, Transzformátoráll. - Verőce, művház menetidejével, ami 7 perc


Ez alapján 43 perc a várható menetidő, tartalékidővel együtt legyen mondjuk 45 perc. Értelemszerűen csúcsidőben ( pl. reggel Pest felé) némileg hosszabb lesz a menetidő.

2015. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is hozzágondoltam a vonat - legalábbis általam tapasztalt hétvégi - 3-5 perces késését.


Szóval reménytelen lenne konkurenciát állítani. :D Nem is akartam, elméleti sík az egész.

2015. jún. 3. 18:05
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 ezt külön köszönöm!


Akkor ez alapján kb. egálban vannak, viszont úgy vannak egálban, hogy a vonat késése már bele van kalkulálva, utóbbi - szerintem a legtöbb embernek - kényelmesebb, a Nagykörút vonaláig visz, lehet kerékpárt szállítani stb.

2015. jún. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!