Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor kell megnyomni a leszáll...

Mikor kell megnyomni a leszállásjelzőt a buszon? Amikor már elhagytuk az utolsó megállót és a célállomás felé tartunk?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A leszállásjelzővel időben kell jelezni a leszállási szándékot. Vagyis nem az utolsó pillanatban, hanem még kicsit előtte. Legjobb akkor, mikor a busz már elindult a célállomásod előtti megállóból.
2015. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor, amikor már elhagytátok a célállomás előtti megállót. Én van, hogy egyből jelzek, ahogy kihajt a megállóból.
2015. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van..a busz elindult, gurul pár métert,már nincs a megállóban, gombot megnyom..
2015. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon és a legtöbb európai országban az előző megálló elhagyása után már nyomhatod. Más országokban ezt félreérthetik, így külföldön inkább a cél előtt kb. 30 másodperccel jelezz.
2015. jún. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam mikor már majdnem odaértünk a megállóhoz ahol leakarok szállni.

Én pont hogy nem szeretem a valaki rögtön nyomja még a buszsofőr az indexet sem teszi ki és már nyomja fél hogy rajta marad? És ilyenkor valamelyik sofőr néha vissza nyitja az ajtót.

Este pont hogy előtte szoktam csak hogy észre vegye mikor kivillan a kapcsoló mert ha megnyomom rögtön akkor megnézi látta hogy jeleztek de mire a megállóhoz ér elbambul nem néz rá és nem áll meg. Történt már ilyen

2015. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 10 deka farhát ***** válasza:
Arra azért figyeljünk, hogy lehetőleg ne féktávon belül nyomjuk a gombot... :)
2015. jún. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!