Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most komolyan ezért megbünteth...

Most komolyan ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

1 nap 2x büntettett meg a BKV szerintem jogtalanul.

bérletem lejárata miatt akartam venni másikat és ahol lakok ott nincs jegyautómata csak 3 megállóval arrébb villamossal.

(már eleve ez röhejes, hogy bliccelnem kell azért, hogy bérletet tudjak venni na mindegy) - Sikeresen eljutottam a legközelebbi autómatáig ahol akarok bérletet venni. Bedobok 20 rongyot és kiköpi (de ezt már többször is tapasztaltam autómatáknál, hogy nagy cimletet nem képes elfogadni.. legalább irnák ki és akkor nem állok ott fél óráig).. Nincs pénztár se ott, csak autómata, ilyenkor mi a teendö? - és mellesleg sietek munkába. Jobb hijjan nem tudtam mit csinálni vettem aprópénzen gyorsan 2 vonaljegyet. Majd go vissza a kiidnulópontra mivel másik irányba van a munkahelyem. Fel szállok arra a 100 éves lepukkadt retkes buszra. Tömegnyomor, és már jött is az ellenör mielött még lecsekkolnám a jegyet, és mondom, hogy most csekkolom le. Erre ö mondja nem csekkolsz, adjam a személyimet amiböl vita lett mert nem adtam (és már rendört akart hivni amire azt mondta, hogy úgy nem 8000 lesz hanem 36000... WTF??) - mondom itt a személyim akk, aztán meg is akart vágni 16000-re.. kérdeztem hogy "nem 8000?".. akkor a 16 ezret sztornózta, letépett valami papirt, odaadta, és kitöltött egy ujjabbat amiért kert 8000-et.. elmagyarzátam neki az autómatás szarságot is amire csak az volt a válasza, hogy menjek panaszt tenni... ez miiii?? Ti mit csináltatok volna helyemben? vagy mit lehet ilyenkor csinálni?? visszafele már nem maradt több jegyem és a munkahelyem környékén se autómata se pénztár.. kb. 6 megállónyira van a legközelebbi automata és már kp-m se maradt csak bankkártyával tudtam volna fizetni.. mit tok csinálni mint bliccelni... erre kifogok még egy ellenőrt visszafele aki ugyanúgy mebüntetett 8000-re... nem érdekli hogy nincsen automata, nem érdekli hogy nem tok bankártyával fizetni a soförnél, azt mondta hogy gyalogolnom kellett volna 6 megállót... elég pehhes nap.. de szerintem ez baszottul jogtalan... mit lehet ilyenkor csinálni? vagy egy ilyen szituációban mit tudok csinálni ha leszarja ellenőr hogy mit beszélek?? (de még végig se hallgat...)



2015. jún. 17. 17:48
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
JAVÍTVA: vissza nem 8, hanem 16000 csekkes büntit kaptam kp hiányában
2015. jún. 17. 17:55
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel már semmit nem tudsz csinálni. Peches napod volt, megbüntettek, befizeted és kész.

Egyébként miért nem veszel bérletet még az előző lejárta előtt? Én nem is Pesten lakom, csak bejárok dolgozni, de még így is megtudom oldani, hogy mindig legyen érvényes bérletem. 1-2 nappal előtte veszel, és nincsenek ilyen esetek. Főleg, hogy nincs tőletek gyalogtávban automata...

2015. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
vettem volna, de szintén nem vagyok budapesti es több hétig vidéken voltam ezért járt le a bérletem. elötte nap este jöttem vissza bp-re autóval. szerintem pedig nem nem kéne ilyen félvállról ezt venni.. simán kimehet az ember fejéböl is ez az egész ha 6 millió dolga van. normális országokban nincs ilyesmi. de még a MÁV is jobb ennél, ott legalább ha olyan helyen szálsz fel ahol nincs pénztár a kaller ad neked jegyet....
2015. jún. 17. 18:06
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

"már kp-m se maradt csak bankkártyával tudtam volna fizetni.."


Akkor most megsúgom, hogy az összes új BKV jegy és bérletautomata elfogad kártyát...


"és már jött is az ellenör mielött még lecsekkolnám a jegyet"


Ez pedig ott sántít, hogy minden buszon az ajtóban van... Tán elédugrot az ajtóban?

2015. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, azt nem értem hogy mér nem veszed meg hamarabb a bérleted ha tudod hogy lefog járni?

Nálunk nincsen mindenhol automata csak egy 5 óráig nyitva tartó bérletpénztár ahová éppen betudok esni mire végzek és még is mindig van bérletem.

2015. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"már kp-m se maradt csak bankkártyával tudtam volna fizetni.."


Akkor most megsúgom, hogy az összes új BKV jegy és bérletautomata elfogad kártyát...


Uristen -.- a buszon nem lehet a sofőrnek bankkártyával fizetni nem az autómatarol van szo .. Ennyire hülyének ne nezz hogy ezt ne tudnám..


"és már jött is az ellenör mielött még lecsekkolnám a jegyet"


Ez pedig ott sántít, hogy minden buszon az ajtóban van... Tán elédugrot az ajtóban?


Uristen.. Szoktál te egy talán buszon utazni Pesten ??? Tan utánam szállt fel es tömegnyomor volt hogy a csekkolohoz nem lehet hozzáférni mert kupacban állnak elotte az emberek ??? Mellesleg az egyik csekkoló amihez először mentem tele volt szeméttel tömve......

2015. jún. 17. 19:17
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

"már eleve ez röhejes, hogy bliccelnem kell azért, hogy bérletet tudjak venni na mindegy"

Házhoz ne vigyék a bérletet? Amúgy nem kell, lehet menni gyalog.


"ahol lakok ott nincs jegyautómata csak 3 megállóval arrébb villamossal"

3 megálló nagyjából 10 perc séta.


"ezt már többször is tapasztaltam autómatáknál, hogy nagy cimletet nem képes elfogadni.."

Erre elég sokszor voltak már figyelmeztetve az emberek. Másrészt ha tudod hogy 20-ast visszadobja, akkor mi a f..sznak 20-ast viszel?


"mellesleg sietek munkába."

Előző nap is siethettél volna jegyet venni.


"Tömegnyomor, és már jött is az ellenör mielött még lecsekkolnám a jegyet, és mondom, hogy most csekkolom le."

Aha, gondolom ez 3 megállóval arrébb történt már, csak ezt felejted el leírni :D


"elmagyarzátam neki az autómatás szarságot is amire csak az volt a válasza, hogy menjek panaszt tenni... ez miiii??"

De komolyan, ő most ezzel mit kezdjen? Egyrészt jegyed attól még nem lesz érvényes, másrészt minden k..csög ezzel a mesével jön.


"már kp-m se maradt csak bankkártyával tudtam volna fizetni.."

Hát miért nem fizettél bankkártyával? :D


"mit tok csinálni mint bliccelni..."

gyalogolni...

2015. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"buszon nem lehet a sofőrnek bankkártyával fizetni nem az autómatarol van szo "


Na ja, nem is erről beszélek, hanem amikor állítólag nem fogadta el a 20-ast az autómata mifaxért nem fizetted ki a bérletet kártyával? Nem életszerű, hogy inkább tök feleslegesen vettél 700 ft-ért 2 db jegyet ahelyett, hogy kártyával kifizesd a bérletet.

2015. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, kedves kérdező, de nem èrzed úgy, hogy túl sokat hibáztál?


1. hiba: Nem vetted meg előre a következő bérletet. (Mèg akár vidéken vasúti pénztárakban vagy hazaautózás közben egy útba eső automatánál megállva is kivitelezhető.)

2. hiba: Nem is próbáltál jegyet venni. (Pedig az összes buszon, trolin elvileg kapható a sofőrnél, de egyes villamosokon is. És van egy csomó kisbolt is, trafikok, posták, stb.)

3. hiba: Nem is próbáltál kártyával fizetni.

4. hiba: Nem próbáltad felváltani a pénzedet. (Az automata MINDIG kiírja, mit fogad el. Ez ár- és pénzkészletfüggő!)

5. hiba: Nem próbáltál a visszaútra gondolva jegyet venni az ellenőrtől. (Pedig adott volna.)

6. hiba: A buszon nem lyukasztottál azonnal. (Félre kell taszítani a népet, a tömegközlekedésbe egy minimális lökdösődésnek bele kell férnie.)

2015. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

Én hasonlóan jogtalan büntetés után mondtam azt a DKV-nak, hogy akkor bekaphatják tövig, nem fogok többet adakozni nekik (azt a 80 ezret sajnálom, amit rájuk pazaroltam, annyiból jogsim lenne), innentől kezdve biciklivel járok. Azóta nem is voltam hajlandó buszra ülni (villamosra azelőtt se, nem volt hangulatom a tömegnyomorhoz kora reggel), pedig az csak 400 forint volt.


Utólag persze könnyű okosnak lenni, de tényleg vehettél volna jegyet előre. Tudtommal minden megyeszékhelyen lehet kapni, az agglomerációban meg kizárt, hogy ne legyen mindenütt. Az ellenőrök nagy része nem az intelligenciájáról híres, legalábbis a fővárosban. Az meg szomorú, hogy erre elmegy a fél fizetésed. Javaslom neked is a biciklit, lakott területen belül előfordul, hogy gyorsabban odaérsz a célodhoz, mint tömegközlekedéssel.

2015. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!