Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért tolakodnak az öregek...

Miért tolakodnak az öregek állandóan előre a buszon/buszmegállóban?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ülőhelyhez jussanak.
2015. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha később szállnak fel mint mások, de bőven lenne még hely, az miért baj nekik? Ugyanúgy le tudnak ülni..
2015. jún. 19. 14:30
 3/14 Joci_27 ***** válasza:
92%
A nyugdíjasok és a "rejtett erőforrások" soha nem tudnak végigállni egy sort, mindig problémáznak, tolakszanak. Érdekes, hogy akinek nincs munkája mindig az siet a legjobban, csak tudnám, hogy hova.
2015. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Mert pofátlanok és nekik nehogy véletlen elfoglalja valaki a kedvenc ülőhelyüket.

Van, aki még képes lenne megöletni magát, csak, hogy ülőhelyhez jussson, múltkor várok a végállomáson a buszra, az öregasszony amúgy is első volt a sorban. Neki viszont gyorsan fel kellett szállni, hogy gyorsan a kedvenc ülőhelyére ülhessen. Tolatott be a busz, szellőztetés céljából ki voltak nyitva az ajtók, ő meg gondolt egyet, és tolatás közben megpróbált "felugrani" a buszra a hátsóajtón és jól oldalba kapta a busz...

Viszont arra is vigyázni kell, hogy hova ül az ember. Az öregek kedvenc ülőhelyei az ajtó közvetlen közelében vannak. Egyszer szállok fel elsőként a buszra, leültem egy helyre, gondoltam amíg elpakolom az irataimat, addig magam mellé rakom a táskám, mert még úgysem fog senki mellém ülni, teljesen üres a busz. Egy papa szállt fel mögöttem, hát szó nélkül ráült a táskámra...

2015. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%

na, megint egy sötét.. ha lenne nagymutterod, akkor látnád milyen nehezen cipeli haza a zabálnivalódat...a piacról...

ha lenne nagyfaterod, lenne nőd, lenne gyereked, akkor örülnél, hogy az öregeid elviszik a gyreket orvoshoz...mert a szülei dolgoznak...nos neked egyik sincs, szerencsére.


majd ha cukor miatt levágják egyik lábad, akkor megtudod milyen öregnek lenni..

jobbhíján lökd a csinga elé, többé nem tolaxik..

ahhoz egy bit pont elég.

2015. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

5-ös: Nyilván, aki tényleg rászorul, hogy gyorsan felszálljon a buszra, és leüljön, arra nem haragszik senki.

De az nekem ne mondja, hogy fáj a lába és leakar ülni, aki előtte fellökött mindenkit a megállóban, aztán egy olimpikonokat megszégyenítő sprintet nyom a busz elejéből a hátuljába. És ezeknek sajnos a 90%-a ilyen...

2015. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Mo.-n minden öreg arról papol, hogy ő egyedül építette föl az országot. Ezért ők úgy gondolják, hogy nekik minden jár. Az ülőhely a tömegközlekedésin alapból jár nekik...szerintük. Ezért lesz hirtelen jaguár sebességű egyén belőlük, de azért előtte az idegennek nyafogni kell, hogy itt fáj, ott fáj...
2015. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5

Komolyan olyan jó, hogy mindent tudsz rólam, és valószínűleg tudod is az okát hogy miért kérdeztem ezt..

De mindegy, én nem állok le veszekedni, nem erre való az oldal..

2015. jún. 19. 23:21
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan azért hogy ők gyorsan feltolakodhassanak és leülhessenek az ajtóhoz valaki nehogy befoglalja. Én pl nem adom át éppen azért az ilyen öregeknek a helyet soha. Nehogy már ne tudja végig állni az utat közbe lent meg tankként tapos át mindenkin, senkit nem szemelőt tartva csak már az lebeg előtte hogy hol tud leülni.

Másik amit én nem írigykedésből de képtelen vagyok elfogadni az ingyen utazás. Még is miért? Én fizetek 8 ezres bérletet ők meg ingyen szaladgálnak reggel hatkor a piacra. És még válogatnak hogy ajtó mellet legyen a hely. Addig még egy forintot nem fizetnek örüljenek hogy elviszi a busz.

Ne mondja már nekem senki hogy egy 50% jegyet vagy bérletet nem tudnának kifizetni. Tegyük fel hogy egy kis 30 km lévő faluból indulna a piacra az oda vissza 560 Forint ez olyan nagy teher lenne?

2015. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, s az a vicces, hogy általában az az öreg nem szokott tolakodni, akin tényleg látszik, hogy jobb lenne leülnie. Ellenben a maratoni futó banyatankos mamákkal. Amúgy szerintem már az is sokat segíteni, ha a reggeli-délutáni csúcsban nem lenne nekik ingyen az utazás. Nincs hiánygazdaság, megvár a kenyér a péknél, a tojás a piacon...
2015. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!