Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan Magyarországról...

Van olyan Magyarországról külföldre közlekedő nemzetközi vonat, melynek kocsiösszeállításában mindig jelen van a fülkés vagon is (úgy értem, hogy a fülkés kocsi is átlépje a határt) ?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Rákóczi, Corona, Beograd biztosan.

A "csehszlovák" EC-kben (Jeszenszky, Hungária és társaik) is mindig láttam fülkés kocsit.

A horvátok felé is van de most az úgyis bizonytalan a vágányzárak miatt.

2015. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy oldal, vonatosszeallitas.hu, ezen szerintem meg tudod nézni :)
2015. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel az EC-n előírás hogy tartalmaznia kell a szerelvénynek egy termes illetve egy fülkés kocsit is másodosztályon ezért minden akár Magyarországon áthaladó vagy innen induló vonaton találsz fülkés kocsit. Az más kérdés hogy előírás ide vagy oda a MÁV nem tud össze szedni egy épkézláb kocsit ezért kimarad.
2015. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte az összes nemzetközi vonatban fut fülkés ülőkocsi, a kivételek az alábbiak:

-Belgrád nkgy.

-Bihar IC

-Hargita IC

-Ister EN

-Ivo Andric nkgy

-Rába IC

-Traianus IC

-Transsylvania IC


A Latorca IC nemzetközi forgalomban csak hálókocsit és egy Záhony-Csop viszonylatú kishatárforgalmi kocsit továbbít.


A Hargita IC-be tavasztól őszig besoroznak fülkés szakasszal rendelkező kocsit


A Railjeten csak a Business Classon van fülkés szakasz


Az EuRegio vonatok kivétel nélkül termes szerelvényekből kerülnek kiállításra


Kishatárforgalmi személyvonatok közül csak a Nyírábránynál kilépő vonatok közlekednek fülkés kocsikkal.


Az aktuális kocsihelyzet függvényében előfordulnak további fülkés kocsi nélkül közlekedő vonatok (elsősorban az egyre inkább elburjánzó hazai kocsihiány miatt) vagy a tervezettől eltérően fülkés kocsit is továbbító vonatok (főként a már-már hagyományszámba menő szerb kocsihiány miatt).

2015. jún. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Úgy tudom,a Kálmán Imre-Wiener Walzer EN fülkés kocsijai mind ilyenek.
2015. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!