Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyszínen váltott BKV jegy...

Helyszínen váltott BKV jegy felhasználható máshol?

Figyelt kérdés
Anyum pár hónapja ment angliába, busszal ment ki ferihegyre kiváltott ott egy helyszínen váltott bkv jegyet, de hibás volt a lyukasztó gép, ezért hazahozta most én is megyek ki, na most én használhatom ezt a jegyet? Hisz nem én váltottam ki és nem is akkor ott a buszon.

#helyszínen váltott bkv jegy
2015. jún. 24. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha még ugyanannyiba kerül mint akkor, és az érvényességen belül van (már ha van rajta ilyen), akkor használhatod..
2015. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, használhatod.


Viszont ha hibás a jegylyukasztó, keresned kell egy másikat. Az ellenőr nem fogja elnézni, ha van legalább egy működő jegylyukasztó.

2015. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erkölcsileg nem használhatnád, hiszen már használták. De amúgy használhatod, mivel nem látszik rajta.
2015. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. Ha hibás volt a lyukasztó, akkor nem használták...

2. Van olyan, hogy az összes lyukasztó hibás,találkoztam ilyennel, nem egyszer.


Kérdező: igen, használhatod.

2015. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"3. Ha hibás volt a lyukasztó, akkor nem használták..."

És szerinted akkor nem is utazott? Erkölcsileg márpedig nem kellene, hogy használja, ez olyan, mint mikor a kalauz nem jön a vonaton, és utána visszaváltod a jegyet... Persze megteheted, mert nem látszik rajta, hogy utaztál vele.

2015. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

attól függ, mit értünk ez alatt.

én már találkoztam combino-n olyannal, hogy maga a tinta nem fogott, kicsit volt nyoma a bélyegzésnek, de csak erős fényben csillant meg.

állítólag legendák vannak arról, hogy az új fajta jegykezelők érzékelik a már így-úgy kezelt jegyeket.

ettől függetlenül én másodjára is felhasználtam a jegyet, nagy dilemmák után :D de nyilván nem kéne.

2015. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!