Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem érvényes a BKK...

Miért nem érvényes a BKK Budapest-bérlet egy csomó agglomerációhoz tartozó városba?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mert a neve is az, hogy: Budapest bérlet. Értelemszerűen Budapest közigazgatási területén belül érvényes. Nem egészen értem a kérdést.
2015. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. Pl. ez se igaz, mert távolsági vonatokra nem érvényes Bp-en belül.
2015. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 darujev ***** válasza:
100%
A Budapest bérlet Budapesten érvényes.. Miért lenne érvényes Törökbálinton is, illetve mit tartasz agglomerációnak.. Csak azt ahova BKK által megrendelt járat közlekedik? Mert nem csak az az agglomeráció. Az egyébb szolgáltatok tarifaközössége meg még pár évig várat magára.. Mennyiért adnál egy mindenhova érvényes bérletet (egyébként van összvonalas éves, de olyan is az ára). Nekem nagy kedvencem a berlini ABC zónás megoldás, ahol az A az S-Bahn ringen belüli városmag, a B a városhatár a C pedig a határon túli legközelebb eső települések, de ott is kiegészítő megoldások kellenek ha még távolabbi telelésre utazol.
2015. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon a helyi és helyközi közlekedésre nagyon sok szempontból eltérő szabályok vonatkoznak. Ez így van díjszabási szempontból is: teljesen más a támogatási intenzitása a helyi illetve helyközi bérleteknek, jegyeknek. Ezen kívül a helyi közszolgáltatást általában bizonyos feltételek mentén támogatja a helyi önkormányzat, míg a helyközit az állam szubvencionálja.


Szóval teljesen mások a finanszírozási keretek.

2015. jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"1. Pl. ez se igaz, mert távolsági vonatokra nem érvényes Bp-en belül."

Azt nem írtam, hogy minden járatra, nyilván lehetnek ésszerű kivételek, a libegőre, meg a siklóra sem érvényes, de még a nosztalgia járatokra sem.

Ami teljesen ésszerűtlen, az az, hogy a gyorsvonatokra sem érvényes teljes értékűen, mióta van rájuk pótjegy. De az már a kormány töketlensége/leszarom stílusa a közösségi közlekedés iránt.

2015. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyorsvonatra jó a bérlet, nem kell hozzá gyorsvonati pótjegyet venni.
2015. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Gyorsvonatra jó a bérlet, nem kell hozzá gyorsvonati pótjegyet venni."

Bárcsak így lenne, de sajnos nem, "pótjegybérlet"-et lehet venni havi 6000 ért, ami már érvényes rájuk. A Budapesten belül ugyanúgy megálló, ugyanolyan színvonalú, ugyanolyan kocsikkal közlekedő vonatokra. Ész nem sok van ott fönt, az biztos, de most épp ezt találták ki.

2015. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, az egy jegyáremelés volt fű alatt, amit nem mertek kb sehogyan sem kommunikálni a nagy rőzsecsökkentés közepette. De már akkor sem vártam többet Viktoréktól.
2015. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Azért mert az agglomerációhoz tartozik.

2. Az önkormányzatokkal kell egyezkedni, hogy mennyit fizetnek a BKK-nak és aszerint alakítják a bérlet díjszabásán.

3. Ez nem egyszerű feladat, mivel nem minden településen van Bkk alvállalkozói járat.

4. Ha ez, megtörténne, akkor az a kérdés, hogy mennyibe kerülne a Budapest bérlet.



Azért én szerintem, nem lenne jó megoldás, inkább agglomerációs tömegközlekedési zónákat kellene létrehozni (menetrendileg összehangoltabbak, egységes tarifa/információs rendszer, stb).

2015. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!